Șerban Mihăilescu despre alegerea noului președinte al UNPR: Steriu e recomandarea domnului Oprea și noi o respectăm

Șerban Mihăilescu despre alegerea noului președinte al UNPR: Steriu e recomandarea domnului Oprea și noi o respectăm

Vicepreședintele Uniunii Naționale pentru Progresul României (UNPR), senatorul Valeriu Steriu, va avea susținerea majorității delegaților la Congresul Extraordinar al UNPR pentru a deveni președinte al partidului, a declarat, luni, pentru AGERPRES, vicepreședintele Șerban Mihăilescu.

El este convins că Steriu va întruni numărul necesar de voturi pentru a deveni noul lider al UNPR, în condițiile în care acesta este 'recomandarea domnului Oprea'.

'Steriu e recomandarea domnului Oprea și noi o respectăm', a afirmat Mihăilescu.

Potrivit acestuia, orice altă candidatură va fi analizată și acceptată, însă nu va avea sprijinul membrilor UNPR.

Senatorul Șerban Mihăilescu susține că viitorul Congres Extraordinar al UNPR, programat a avea loc la sfârșitul lunii martie, este organizat strict din rațiuni administrative.

'Congresul are o singură rațiune, să intrăm îl legalitate cu organigrama partidului în vederea alegerilor locale și generale. Legea e foarte strictă în ceea ce privește semnătura președintelui, ștampila, iar noi trebuie să fim în regulă', a mai declarat Mihăilescu.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

3 O informație care dă de gândit...

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?