Sibiu: Primarul municipiului Mediaş a anunţat că este infectat cu noul coronavirus

Primarul municipiului Mediaş, Gheorghe Roman, a anunţat, pe pagina sa de Facebook, că a fost diagnosticat cu COVID-19.

"Dragi medieşeni, în urma efectuării testului COVID am fost diagnosticat ca fiind pozitiv. Vă îndemn să vă protejaţi. Vă doresc multă sănătate tuturor!", a scris primarul Roman pe Facebook.

Roman nu este primul politician local infectat. Prefectul Mircea Creţu a fost şi el diagnosticat cu COVID-19.

Judeţul Sibiu înregistrează o rată a infectării de 9,01 la mia de locuitori în ultimele 14 zile, în creştere uşoară faţă de ziua precedentă când a avut 9 la mia de locuitori, potrivit raportării transmise, miercuri, de Grupul de Comunicare Strategică. AGERPRES


populare
astăzi

1 Foarte interesant ce spune omul ăsta despre Nicușor Dan...

2 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

3 BREAKING Becali dezvăluie că Simion i-a promis președintelui Nicușor Dan că-l votează pe Veștea

4 BREAKING În ședința PNL s-a decis doar schimbarea președinților a 12 filiale de partid, toți din tabăra puciștilor

5 VIDEO Incident protocolar la Cotroceni: Delegația AUR, îndepărtată de la masa discuțiilor înainte de sosirea lui Nicușor Dan