Tenis de masă: România, medaliată cu aur în proba de dublu mixt la Campionatele Balcanice

România a cucerit medalia de aur în proba de dublu mixt la Campionatele Balcanice de tenis de masă de la Albena (Bulgaria), sâmbătă, prin perechea Cristian Chiriţă/Andreea Dragoman, care a dispus în finală de turcii Zihni Batuhan Şahin/Merve Ozturk, cu 3-0 (11-7, 11-7, 11-4).

România a obţinut şi o medalie de bronz, prin Alina Zaharia, care a făcut pereche cu sârbul Stefan Kostadinovic, cei doi fiind învinşi în semifinale de turcii Şahin/Ozturk cu 3-2 (9-11, 8-11, 14-12, 11-6, 12-10).

Cealaltă medalie de bronz a fost obţinută de bulgarii Radoslav Kotev/Kalina Hristova, întrecuţi de românii Chiriţă/Dragoman în cealaltă semifinală, cu 3-2 (5-11, 11-6, 11-2, 9-11, 11-8).

România a mai câştigat la Albena o medalie de aur, prin echipa feminină, şi una de argint, prin cea masculină.
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Alexandru Cojocaru)

Sursa foto: www.frtmromania.ro


populare
astăzi

1 „Valorile” României au lovit din nou...

2 „Declin cu respect această eventuală nominalizare”

3 BREAKING Nume controversate apar în viitorul Guvern / Lista miniștrilor din Guvernul Tomac și cine sunt aceștia

4 VIDEO Priviți, Rusia a început să se teamă!

5 VIDEO „Ești proastă!” / Derapaj total al lui Trump la NBC: o jignește pe jurnalista Kristen Welker și iese din interviu în plin schimb de replici