Tenis: Raluca Olaru şi Nadia Kicenok, calificate în sferturile probei de dublu la Chicago (WTA)

Perechea româno-ucraineană Raluca Olaru/Nadia Kicenok s-a calificat în sferturile probei de dublu din cadrul turneului de tenis de la Chicago (WTA), dotat cu premii totale de 235.238 de dolari, marţi, după victoria cu 6-2, 6-4 în faţa cuplului Viktorija Golubic (Elveţia)/Tamara Zidansek (Slovenia).

Olaru şi Kicenok, favoritele numărul trei, au obţinut victoria după o oră şi 20 de minute de joc efectiv. Meciul a început luni, dar a fost întrerupt după primul set.

Olaru şi partenera sa şi-au asigurat un cec de 2.300 de dolari şi 60 de puncte WTA la dublu. În sferturi, Olaru şi Kicenok vor juca împotriva cuplului Yu-Chieh Hsieh (Taiwan)/Peangtarn Plipuech (Thailanda).
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Alexandru Cojocaru)