Traficul pe DN1, blocat la Bușteni, după ce un tir care a intrat într-un parapet a blocat ambele sensuri

Traficul rutier este complet blocat, sâmbătă, pe DN 1, la Buşteni, după ce un TIR care a lovit un parapet a rămas pe şosea.

Trafic complet blocat pe DN1, la Bușteni FOTO: Facebook/Alexandru Vlad

Trafic complet blocat pe DN1, la Bușteni FOTO: Facebook/Alexandru Vlad

Un accident rutier s-a produs sâmbătă dimineață, pe DN1, în zona Poiana Țapului, pe sensul spre Sinaia.

”Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că pe DN 1 Ploieşti-Braşov, în staţiunea Buşteni, judeţul Prahova, un autotren a impactat un parapet şi a rămas imobilizat pe sensul de mers spre Braşov”, a transmis, sâmbătă, Centrul Infotrafic.

Sursa citată a precizat că şoferul autotrenului a suferit leziuni , fiind evaluat medical, scrie News.

Traficul rutier este oprit pe ambele sensuri de mers până la extragerea autovehicului de pe suprafaţa de rulare.

Participanții la trafic sunt sfătuiți să evite zona.

Sursa: adevarul.ro


Citește și:

populare
astăzi

1 Asta e lumea în care am ajuns să trăim?

2 VIDEO Priviți, asta e lumea în care am ajuns să trăim...

3 „I-o fi luat Dumnezeu mințile?” / CTP îl critică pe Nicușor Dan pentru declarațiile despre numirile șefilor marilor parchete

4 „Nu apare în sistem și, neapărând în sistem, nu putea să fie pe nicio listă” / Explicațiile MAE în cazul fiicei lui Victor Ponta

5 Fiica lui Victor Ponta a ajuns în țară. Daciana Sârbu: „N-o să mă oprească nimic, nici măcar valul de ură și minciunile aruncate asupra mea”