Trei goluri și trei bare în meciul Rapid Bucureşti - Sepsi Sfântu Gheorghe

FC Rapid Bucureşti a învins-o pe ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe cu scorul de 3-0 (3-0), vineri seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 22-a a Superligii de fotbal.

Meciul a avut un start fulminant, atacantul croat Marko Dugandzic reuşind un hat-trick într-un sfert de oră (5, 13, 19 - penalty). Penalty-ul a fost acordat pentru un henţ comis de Radoslav Dimitrov.

Repriza a doua a meciului nu a mai înregistrat noi goluri, dar emoțiile pentru jucători și spectatori nu au fost puține fiind înregistrate tot atâtea bare, câte goluri au fost date în prima repriză.

Astfel, Dugandzic a avut şi şansa golului patru, însă a trimis în bară (54). Rapid a mai avut o bară în min. 68, când şutul lui Răzvan Onea a fost respins în transversală de portarul Roland Niczuly.

Şi Sepsi OSK a avut o bară, prin Alexandru Tudorie (85), cu un şut din unghi.

Rapid s-a impus şi în tur, cu 2-1.

Rapid e neînvinsă de cinci etape, în care are două victorii şi trei egaluri. Sepsi OSK venea după cinci meciuri consecutive fără înfrângere, patru victorii şi un egal.

FC Rapid Bucureşti - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 3-0 (3-0), Stadion Rapid-Giuleşti - Bucureşti

A marcat: Marko Dugandzic (5, 13, 19 - penalty).

Arbitru: Horaţiu Mircea Feşnic (Cluj-Napoca); arbitri asistenţi: Valentin Avram (Bucureşti), Bogdan Gheorghe (Bucureşti); al patrulea oficial: Iulian Dima (Bucureşti)

Arbitru video: Sebastian Colţescu (Bucureşti); arbitru asistent video: Marius Badea (Râmnicu Vâlcea)

Observatori: Eduard Dumitrescu (Piteşti) - CCA, Dan Potocianu (Bucureşti) - LPF

1 Articol dubios despre România apărut în presa de la Budapesta...

2 Maneaua care a înnebunit planeta. Melodia este în centrul unei controverse uriaşe

3 Sfidare fără precedent / Kazahstanul a vândut Statelor Unite 81 de avioane militare de fabricație sovietică, prin intermediul unor firme offshore!