ULTIMA ORĂ Au dispărut 4000 de dolari din seiful reprezentanței Ministerului Apărării Rusiei la București

Polițiștii din Capitală au demarat o investigație după ce din seiful reprezentanței Ministerului Apărării Rus la București au dispărut 4000 de dolari, au declarat surse judiciare pentru G4Media.

Sesizarea a venit chiar din partea unui angajat al instituției.

Oamenii legii care au mers să verifice nu au găsit urme de forțarea ușii.

De altfel, accesul în instituție se face doar pe baza unei cartele speciale.

De asemenea, în urma cercetărilor, polițiștii au descoperit că un alt angajat a intrat în birou în intervalul în care au dispărut banii.

El susține însă că nu a accesat seiful.


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului