ULTIMA ORĂ O femeie ofițer din penitenciarul Mărgineni a demisionat după ce s-a îndrăgostit de un deținut, cel mai periculos traficant de droguri din București

O femeie ofițer angajată a penitenciarului Mărgineni și-a dat demisia din funcție pentru a continua relația cu Cristian Marian Bejan, un interlop din Bârlad, cunoscut ca cel mai periculos traficant de droguri din cluburile bucureștene. Femeia și-a dat demisia pe 22 august, pentru a-și continua relația de iubire cu deținutul acuzat de omor calificat, trafic de droguri, prostituție, șantaj și evaziune fiscală, care a fost și el eliberat între timp din arestul preventiv.

PenitenciarFoto: Pixabay

Federația Sindicatelor din Administrația Națională a Penitenciarelor (FSANP) precizează că în anul 2021, femeia ofițer a fost „premiată” cu majorarea cu 50% a salariului, pe o perioadă de trei luni, „pentru lucări de excepție și misiuni speciale. Curiozitate: Care au fost acele lucrări de excepție și misiuni speciale?”, se întreabă sindicaliștii din penitenciare.

CITEȘTE CONTINUAREA PE PRESSHUB


populare
astăzi

1 Hopa! / Oamenii de afaceri acuzați de dare de mită în dosarul lui Ciprian Ciucu...

2 „Singura în stare a explica ce n-am înțeles de la început” / CTP, „ipoteză care arată a conspiraționism” despre Nicușor Dan

3 Așa o fi?

4 Moscova, sub asaltul dronelor ucrainene. Revoltă populară și reacția propagandei Kremlinului

5 Trei chestii care dau de gândit și nu sunt deloc întâmplătoare...