„Ultimul răcnet” de blindaj la tancurile rusești...

„Ultimul răcnet” de blindaj la tancurile rusești...

Imagini distribuite pe platformele social media arată că tanchiștii ruși au început să consolideze blindajul prețioaselor tancuri trimise în Ucraina cu grilaje umplute cu pietre.

Tanc rusesc „blindat” cu pietreFoto: Twitter

Fotografiile apărute pa platforma de socializare rusească VKontakte au fost redistribuite pe contul său de Twitter de analistul militar Rob Lee. Imaginile arată că grilajele cu pietre au fost folosite pentru a „îmbunătăți” blindajul din părțile laterale frontale ale tancului, cel mai probabil pentru a proteja șenilele de lovituri ale armelor antitanc de calibru inferior.

Partea din față a tancului este la rândul ei „decorată” cu crenguțe, pământ și alte improvizații, cel mai probabil pentru camuflarea vehiculului de luptă.


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

3 O informație care dă de gândit...

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?