Un boxer sud-african a murit după un meci în care suferit o leziune a creierului: lovea în aer VIDEO

Meciul a avut loc duminică, 5 iunie, la Durba.

Buthelezi trebuia să lupte într-un meci de 10 reprize, organizat de World Boxing Federation All Africa. Arbitrul a întrerupt confruntarea după ce boxerul a început să lovească cu pumnii în aer, într-o direcţie întâmplătoare.

Pugilistul a fost dus la spital unde s-a constatat că suferise o sângerare puternică a creierulu. A fost plasat în comă indusă, însă ulterior a decedat, potrivit Reuters.

Vă recomandăm să mai citiţi:

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like mai jos:

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Hopa! / Oamenii de afaceri acuzați de dare de mită în dosarul lui Ciprian Ciucu...

2 „Singura în stare a explica ce n-am înțeles de la început” / CTP, „ipoteză care arată a conspiraționism” despre Nicușor Dan

3 Așa o fi?

4 Moscova, sub asaltul dronelor ucrainene. Revoltă populară și reacția propagandei Kremlinului

5 Trei chestii care dau de gândit și nu sunt deloc întâmplătoare...