Ungaria: Mai mulţi morţi şi răniţi după ce un tren a lovit o camionetă

Mai multe persoane au murit marţi dimineaţă în sudul Ungariei după ce un tren a lovit o camionetă, a anunţat poliţia, potrivit MTI şi Reuters.

De asemenea, mai multe persoane au fost rănite în accidentul produs aproape de ora locală 07:00 pe raza localităţii Mindszent.

Camioneta traversa calea ferată când a fost lovită de tren, care a deraiat şi s-a oprit într-un şanţ.

Poliţia a închis zona, iar la faţa locului au fost trimise echipe de intervenţie, pompieri şi un elicopter-ambulanţă. AGERPRES


populare
astăzi

1 Pe câți a sunat, toți l-au refuzat. Mircea Lucescu, dezvăluiri incredibile, cu câteva zile înainte să moară

2 De citit...Cam asta încearcă să facă acum PSD-ul cu Bolojan și a ieșit festivalul prostiei...

3 Alegeri Ungaria 2026 / „Fidesz are motive serioase de îngrijorare”

4 „Aveam nevoie de banii din Fondul de rezervă ca să atenuăm criza din Golf, dar au fost tocați pe nimic”

5 O nouă rivală pentru Meloni? / Numele surpriză care agită politica italiană