VIDEO Arafat: Se va putea călători fără intrare în carantină dinspre Marea Britanie către România

Secretarul de stat Raed Arafat a anunţat, joi, că se va putea călători fără intrarea în carantină dinspre Marea Britanie către România, după ce Comitetul Naţional pentru Situaţii de Urgenţă a actualizat lista ţărilor cu risc epidemiologic ridicat.


"A fost aprobată lista ţărilor sau zonelor sau teritoriilor care sunt cu risc epidemiologic ridicat (...) iar noutatea aici este că Marea Britanie nu se mai află pe această listă. Deci se va putea călători fără intrarea în carantină dinspre Marea Britanie către România", a declarat Arafat, la Palatul Victoria. AGERPRES/(A - autor: Daniel Florea, editor: Claudia Stănescu, editor online: Ada Vîlceanu)


populare
astăzi

1 Urmează Bolojan?

2 Întârzierea la A0 Nord / Lotul 3, finalizat abia în septembrie, ține blocat și Lotul 4

3 REVOLTĂTOR Comisia Europeană cere extinderea contribuției CASS asupra pensiilor pentru a face rost de bani pentru salariile bugetarilor!

4 Înalt oficial al Guvernului Bolojan, pus sub acuzare de DNA

5 Peste 60.000 de persoane au stabilit un record la Mogoșoaia: cel mai mare festival familial din Europa de Est