VIDEO Măscăriciul Rusiei a început să-i enerveze pe români?/Priviți ce-a pățit la Iași!

VIDEO Măscăriciul Rusiei a început să-i enerveze pe români?/Priviți ce-a pățit la Iași!

George Simion, copreședintele partidului extremist AUR, a fost atacat cu cerneală la Iași la evenimentul de Ziua Unirii organizat de AUR. Un manifestant i-a aruncat cerneală pe față liderului partidului, transmite reporterul G4Media.ro de la Iași.

Jandarmii l-au reținut pe tânărul care a aruncat cu cerneală, iar George Simion și-a continuat programul. El le-a cerut polițiștilor să îl lase în pace pe tânăr.

AUR a organizat luni un eveniment în centrul Iașului pentru a celebra Ziua Micii Uniri, în ciuda restricțiilor impuse de autorități în pandemie. Evenimentul la care participă sute de persoane îi are în centru pe copreședinții AUR George Simion și Claudiu Târziu și pe candidatul anunțat al partidului la prezidențiale, Călin Georgescu. La eveniment participă și mai mulți preoți.

Reamintim că și anul trecut s-a înregistrat un incident similar la Iași, când primarul Mihai Chirica a fost murdărit cu iaurt la manifestările de 24 ianuarie.

Foto: G4Media

Foto: G4Media " data-medium-file="https://cdn.g4media.ro/wp-content/uploads/2022/01/George-Simion-cerneala-3-e1643014222324-300x195.jpeg" data-large-file="https://cdn.g4media.ro/wp-content/uploads/2022/01/George-Simion-cerneala-3-e1643014222324-1024x666.jpeg" data-ll-status="loaded" /> Foto: G4Media Foto: G4Media " data-medium-file="https://cdn.g4media.ro/wp-content/uploads/2022/01/George-Simion-cerneala-2jpeg-e1643014201486-300x198.jpeg" data-large-file="https://cdn.g4media.ro/wp-content/uploads/2022/01/George-Simion-cerneala-2jpeg-e1643014201486-1024x676.jpeg" data-ll-status="loaded" /> Foto: G4Media


populare
astăzi

1 Ghiciți voi care dintre ăștia este noul prim-vicepreședinte al PSD...

2 VIDEO Orban îl întrerupe pe Trump și-i spune că o vrea pe blondina de la Casa Albă...

3 Citiți și voi ce a spus azi Valentin Lazea, economistul şef al Băncii Naţionale a României...

4 VIDEO Imagini dramatice din bastionul ucrainean care stă să cadă...

5 „Diavolul Bael. Seamănă fix, dar fix cu Putin. Dar stați să vedeți chestiune și mai tare!”