VIDEO O doctoriţă care se pozează în Ferrari a ieşit la plimbare băută şi a lovit o maşină pe contrasens

VIDEO O doctoriţă care se pozează în Ferrari a ieşit la plimbare băută şi a lovit o maşină pe contrasens

Femeia, medic primar la Maternitatea ”Elena Doamna” din Iaşi, s-a prezentat la Serviciul Rutier fără a opune rezistenţă.

O doctoriţă de la Maternitatea ”Elena Doamna” din Iaşi a provocat un accident rutier, miercuri seară, pe Calea Galata.
După ce a consumat 300 ml. de băuturi spirtoase, doctoriţa a urcat la volan şi a mers circa 30 de metri pe contrasens, acroşând un autoturism Renault Talisman. Femeia se deplasa dinspre Galata, spre semafor, pe contrasens, când, la un moment dat, un şofer care se afla pe sensul opus, a început să îi facă flash-uri, pentru a o atenţiona. Având reflexele întârziate din cauza consumului de alcool, doctoriţa a intrat, totuşi, în maşina abia cumpărată cu două zile în urmă, de către bărbatul nevinovat.
În urma testării, poliţiştii au constatat că Theodora R. avea o alcoolemie de 0,70 mg/l alcool pur în aerul expirat. De asemenea, după un control amănunţit, poliţiştii ieşeni au descoperit că autoturismul Skoda, condus de către doctoriţa vinovată, avea ITP-ul expirat.


populare
astăzi

1 VIDEO Iranul a umblat la „cutia cu maimuțe”?

2 Ce se întâmplă oare? / Un editorial care dă de gândit despre PSD. S-a format masa critică pentru măturarea grupării Ciolacu-Grindeanu?

3 Uite un caz despre ce înseamnă școală și justiție în Ro...

4 Cea mai nouă și dătătoare de speranță predicție a lui Ray Kurzweil, unul dintre cei mai cunoscuți futurologi ai Silicon Valley

5 Un secret bine păzit, inexpugnabil, al Iranului