VIDEO O dronă „sabotoare” a lovit Statul Major al Flotei Ruse din Sevastopol

Pe rețelele de socializare au apărut mai multe clipuri video în care se vede că Statul Major al Flotei Ruse din Sevastopol a fost atacat cu o dronă. Un oficial din Crimea a confirmat atacul.

Nave de lupta rusesti la SevastopolFoto: Vasiliy Batanov / Sputnik / Profimedia Images

„O dronă a intrat în acoperișul sediului central al Flotei Mării Negre”, a anunța guvernatorul Sevastopolului, Mihail Razvozzhayev, citat de Izvestia, o publicație de propagandă rusă.

"Din nefericire, nu a fost doborât, deși armele de calibru mic funcționau deasupra golfului. Nu există victime", a scris el pe canalul său de Telegram.

Până în acest moment Ucraina nu a revendicat atacul.

Analistului militar Rob Lee de la Foreign Policy Research Institute, care urmăreşte constant trupele militare trimise de Putin în Ucraina, spune că pare a fi o dronă precum cea folosită pentru a lovi instalația petrolieră din Rostov în luna iunie.


populare
astăzi

1 Urmează Bolojan?

2 REVOLTĂTOR Comisia Europeană cere extinderea contribuției CASS asupra pensiilor pentru a face rost de bani pentru salariile bugetarilor!

3 Întârzierea la A0 Nord / Lotul 3, finalizat abia în septembrie, ține blocat și Lotul 4

4 Înalt oficial al Guvernului Bolojan, pus sub acuzare de DNA

5 Peste 60.000 de persoane au stabilit un record la Mogoșoaia: cel mai mare festival familial din Europa de Est