VIDEO Știri din Ro/Trei pene de cauciuc succesive în același loc din București

VIDEO Știri din Ro/Trei pene de cauciuc succesive în același loc din București

Incendintele au avut loc joi seară într-o zonă intens circulată din Capitală. Trei șoferi s-au trezit succesiv cu anvelopele sparte.

Unul dintre ei a filmat cele trei mașini care s-au oprit după ce cauciucurile au cedat și a postat imaginile pe grupul de Facebook Info Trafic București și Ilfov , cu mesajul „Mulțumim frumos, București”.

Pe înregistrare se vede cum toate cele trei mașini au făcut pană în același loc.

„Aveți grijă mare la autogara Herăstrău (Gara Băneasa, n.r), cum veniți dinspre Băneasa înspre Casa Presei Libere. Avem una bucată pană, două bucăți pană și trei bucăți pană”, spune șoferul.

Bărbatul filmează în timp ce un alt șofer schimbă anvelopa, iar al treilea participant la trafic coboară din autoturism.

„Uitați, gropile din București!”, conchide șoferul, în finalul înregistrării video.

Administratorul grupului a menționat în secțiunea de comentarii că groapa periculoasă la care se referă șoferul este la Fântâna Miorița.

„Mai erau vreo 3 mașini în stația de autobuz, tot pe pană”, a comentat un alt membru al grupului.


Citește și:

populare
astăzi

1 „Plătesc milioane la stat, dar pentru copilul meu nu mai sunt fonduri”. Povestea reală care a revoltat o țară întreagă

2 Citiți, judecătoare inculpată penal pentru abuz în serviciu deoarece nu a redactat motivarea unei sentințe, criminalul a scăpat și a ucis din nou!

3 I-au spart! / Secretul sistemului „Krasukha-4”, bijuteria războiului electronic rusesc, la liber pe internet

4 În ce țară am ajuns să trăim! / O nouă porcărie marca PSD la Romarm

5 Șeful celei mai mari bănci din SUA avertizează asupra unei posibile prăbușiri a pieței de capital americane. „Lumea devine mai periculoasă”