ZECARII României! Cinste lor!

56 de candidati au obtinut anul acesta media 10 la aceasta sesiune a examenului de Bacalaureat. Asta inseamna ca respectivii candidati au luat note maxime la fiecare testare pe care au sustinut-o in cadrul examenului. Amintim ca rata de promovare de la BAC 2016 este de 66,7%.

Lista elevilor care au obtinut media 10 la BAC 2015 si liceele pe care le-au absolvit

1. Jurju Andra Teodora de la Liceul de Arte "Regina Maria" din Alba Iulia - specializarea Muzica

2. Medruț Georgiana Maria de la Colegiul National "Horea Closca si Crisan" din Alba Iulia - specializarea Filologie

3. Chiran Lorena - Florina de la Colegiul National "Zinca Golescu" din Pitesti - specializarea Stiinte Sociale

4. Neacșu Dragoș Ion de la Colegiul National "Dinicu Golescu" din Campulung - specializarea Matematica-Informatica

5. Radu Adina - Maria de la Colegiul National "Ion C. Bratianu" din Pitesti - specializarea Stiinte ale Naturii

6. Chempf Nicole-Alice de la Colegiul National "Gheorghe Lazar" din Bucuresti -specializarea Filologie

7. Gherghescu Ioana de la Colegiul National "Sfantul Sava" din Bucuresti - specializarea Stiinte ale Naturii

8. Munteanu Irina-Denisa de la Colegiul Economic "V. Madgearu" din Bucuresti - specializarea Tehnician in activitati economice

9. Pleșa Andreea de la Colegiul National "Sfantul Sava" din Bucuresti- specializarea Matematica-Informatica

10. Simeanu Iuliana- Gabriela de la Colegiul National "Gheorghe Lazar" din Bucuresti - specializarea Stiinte ale Naturii

11. Ștefan Elena - Ramona de la Colegiul National "Mihai Viteazul" din Bucuresti - specializarea Matematica-Informatica

12. Tudoran Cătălina - Andreea de la Colegiul National "Gheorghe Lazar" din Bucuresti - specialiarea Filologie

13. Iftime S. Alexandra Carla de la Colegiul National "Mihai Eminescu" din Oradea - specializarea Filologie

14. Popescu Ioana de la Colegiul National "Andrei Muresanu" din Bistrita - specializarea Stiinte ale Naturii

15. Bodean Ioana de la Colegiul National "Andrei Saguna" din Brasov - specializarea Stiinte Sociale

16. Similie Mara Alexandra de la Colegiul National "Dr. Ioan Mesota" din Brasov - specializarea Stiinte ale Naturii

17. Vizitiu Mara de la Colegiul National "Andrei Saguna" Brasov - specializarea Stiinte ale Naturii

18. Neagu Robert-Mihai de la Colegiul National "B.P. Hasdeu" din Buzau - specializarea Matematica-Informatica

19. Andreescu Radu Cristian de la Liceul Teoretic "Onisifor Ghibu" din Cluj-Napoca - specializarea Stiinte Sociale

20. Oltean Raul - Bogdan de la Colegiul National "George Baritiu" din Cluj-Napoca - specializarea Stiinte Sociale

21. Bukkosi George-Daniel de la Colegiul National "Mircea cel Batran" din Constanta - specializarea Stiinte ale Naturii

22. Dobrin George-Costin de la Colegiul National "Mircea cel Batran" din Constanta - specializarea Stiinte ale Naturii

23. Morariu Agnes Maria de la Liceul Teoretic "Ovidius" din Constanta - specializarea Stiinte ale Naturii

24. Sfetcu Andreea Tamina de la Liceul Teoretic "Ovidius" din Constanta - specializarea Stiinte ale Naturii

25. Grozavu Andra de la Colegiul National "Ienachita Vacarescu" din Targoviste - specializarea Matematica-Informatica

26. Mateescu Georgiana Iustina de la Colegiul National "Fratii Buzesti" din Craiova - specializarea Stiinte ale Naturii

27. Florescu Oana - Mihaela de la Colegiul National "Tudor Vladimirescu" din Targu Jiu - specializarea Matematica-Informatica

28. Ionele Delia-Roxana de la Colegiul National "George Cosbuc" din Motru - specializarea Matematica-Informatica

29. Ifsan Ioana-Patricia de la Colegiul National "Tudor Vladimirescu" din Targu Jiu - specializarea Matematica-Informatica

30. Mergea Adina-Gabriela de la Colegiul National "Tudor Vladimirescu" din Targu Jiu - specializarea Filologie

31. Necula Gabriela de la Colegiul National "Vasile Alecsandri"din Galati - specializarea Filologie

32. Calcii Cosmin-Florin de la Colegiul National "Ion Maiorescu" din Giurgiu - specializarea Matematica-Informatica

33. Baicu Miruna-Catalina de la Colegiul National "Decebal" din Deva - specializarea Stiinte ale Naturii

34. Bibire Miruna Elena de la Colegiul National "Mihai Eminescu" din Iasi - specializarea Filologie

35. Pantilimonescu Florina de la Colegiul National "Costache Negruzzi" din Iasi - specializarea Matematica-Informatica

36. Avram Lara Andra de la Colegiul National "Gheorghe Sincai" din Baia Mare - specializarea Matematica-Informatica

37. Bocsa Andreea Ioana de la Colegiul National "Dragos Voda" din Sighetu Marmatiei - specializarea Matematica-Informatica

38. Cioanta Andrada-Ramona de la Colegiul National "Vasile Lucaciu" din Baia Mare - specializarea Filologie

39. Pacurar Aralda Dora de la Colegiul National "Dragos Voda" din Sighetu Marmatiei - specializarea Matematica-Informatica

40. Pop Iasmina Roxana de la Colegiul National "Gheorghe Sincai" din Baia Mare - specializarea Matematica-Informatica

41. Berindean Ioana de la Colegiul National "Alexandru Papiu Ilarian" din Targu Mures- specializarea Stiinte ale Naturii

42. Gheoldan Laura-Mihaela de la Colegiul National "Petru Rares" din Piatra-Neamt - specializarea Stiinte ale Naturii

43. Hetea Corina de la Colegiul National "Petru Rares" din Piatra-Neamt - specializarea Stiinte ale Naturii

44. Florescu Amalia Gabriela de la Colegiul National "Nicolae Grigorescu" din Campina - specializarea Matematica-Informatica

45. Fagetan Cristina Maria de la Colegiul National "Gh. Lazar" din Sibiu - specializarea Stiinte ale Naturii

46. Simion Alexandra Maria de la Colegiul National "Gh. Lazar" din Sibiu - specializarea Matematica-Informatica

47. Ciobanu Daniel - Liceul Tehnologic din Dorna Candrenilor - specilizarea Tehnician in activitati economice

48. Lavric Adina Luisa de la Colegiul National "Eudoxiu Hurmuxachi" din Radauti - specializarea Stiinte ale Naturii

49. Nistor Andreea de la Colegiul National "Petru Rares" din Suceava - specializarea Stiinte ale Naturii

50. Prelipcean Mihai de la Colegiul National "Stefan cel Mare" din Suceava - specializarea Matematica-Informatica

51. Greaca Elena Livia de la Liceul de Arte "Victor Giuleanu" din Ramnicu Valcea - specializarea Arte plastice si decorative

52. Marica Andreea-Madalina de la Colegiul National "Mircea cel Batran" din Ramnicu Valcea - specializarea Matematica-Informatica

53. Popovschi-Stricescu Diana-Alexandra de la Colegiul National "Mircea cel Batran" din Ramnicu Valcea - specializarea Stiinte ale Naturii

54. Vlad Ana-Diana de la Colegiul National "Mircea cel Batran" din Ramnicu Valcea - specializarea Stiinte ale Naturii

55. Arcaleanu Bianca-Gianina de la Liceul Toretic "Mihail Kogalniceanu" din Vaslui - specializarea Stiinte Sociale

56. Ghintuială Alexandra de Colegiul National "Gh. Rosca Codreanu" din Barlad - specializarea Stiinte Sociale

Nota: Elevii au fost ordonati in functie de judetul din care provin

Numarul mediilor de 10 de la Bacalaureat, in ultimii 13 ani:

BAC 2016: 56
BAC 2015: 63
BAC 2014: 108
BAC 2013: 126
BAC 2012: 67
BAC 2011: 67 * Primul an cu camere video
BAC 2010: 138
BAC 2009: 125
BAC 2008: 91
BAC 2007: 51
BAC 2006: 77
BAC 2005: 74
BAC 2004: 92


Trimite pe WhatsApp

Citește și:

populare
astăzi

1 Dumitru Buzatu, în CEX-ul PSD: „Coronavirusul nu există” / Către liderii social-democrați: „Oricum, sunteți toți…

2 VIDEO Această formă de viață se numește Codruța Cerva, vedetă la Cocina TV și lider al trepanaților din Piață

3 Senatorul PSD Robert Cazanciuc: Primul furt nu se pune. Hoțul care aduce banii înapoi sa fie iertat

4 Medic chirurg din Cluj, director de spital: Deschideți toate serviciile medicale și testați toți pacienții, e …

5 Olguța Vasilescu, delir dement: „Covidul nu există. Este o manevră a lui Iohannis pentru a nu mai ține alegeri…