Opt morţi, între care şase copii, într-un incident armat în Florida

Un bărbat şi-a ucis fiica şi şase nepoţi cu o armă de foc, după care s-a sinucis, într-un sat din Florida, a anunţat poliţia locală, joi, în cursul unei conferinţe de presă.

Potrivit poliţiei, copiii aveau vârste cuprinse între trei luni şi zece ani.

Suspectul, identificat ca fiind Don Charles Spirit, în vârstă de 59 de ani, a sunat el însuşi la serviciile de urgenţă pentru a anunţa incidentul. Când forţele de ordine au sosit la faţa locului, el s-a sinucis, a anunţat şeriful comitatului Gilchrist, Robert Schultz.

"Eu nu am mai văzut aşa ceva. Acest comitat, această comunitate vor fi doborâte după un astfel de act. Este un comitat mic, noi aparţinem cu toţii aceleiaşi familii", a declarat el, precizând că o anchetă a fost deschisă şi că nu poate da detalii suplimentare în legătură cu acest caz.

 


populare
astăzi

1 Priviți, o poză care spune multe...

2 Procesul care zguduie Wall Street / „Am fost sclav sexual la JP Morgan. Șefa mea m-a violat de mai multe ori”

3 Așa o fi?

4 VIDEO Kovesi / „Îi doresc președintelui mult somn, un somn bun. Țara are nevoie de el să revină în formă bună”

5 Voi ați citit asta?