Programul teatrelor bucureştene în perioada 28 septembrie - 4 octombrie

Programul principalelor instituţii de teatru din Bucureşti în perioada 28 septembrie - 4 octombrie:

Teatrul Naţional Bucureşti: Sala Pictura: marţi, 29 septembrie, ora 19:30 - "Micul infern", regia Mircea Cornişteanu; joi, 1 octombrie, ora 19:30 - "Micul infern", regia Mircea Cornişteanu; miercuri, 30 septembrie, ora 20:00 - "Omul care a văzut moartea", regia Dan Tudor; sâmbătă, 3 octombrie, ora 20:00 - "Allegro, ma non troppo", regia Răzvan Popa; duminică, 4 octombrie, ora 20:00 - "Între noi e totul bine", regia Radu Afrim;

Sala Studio: marţi, 29 septembrie, ora 19:30 - "Sinucigaşul", regia Felix Alexa; joi, 1 octombrie, ora 19:30 - "Bârfe, zvonuri şi minciuni", regia Ion Caramitru; vineri, 2 octombrie, ora 19:30 - "Bârfe, zvonuri şi minciuni", regia Ion Caramitru; sâmbătă, 3 octombrie, ora 19:30 - "Dumnezeu se îmbracă de la second-hand", regia Ion Caramitru; duminică, 4 octombrie, ora 20:00 - "Molto, gran’ impressione", regia Dan Tudor;

Sala Mare: miercuri, 30 septembrie, ora 19:00 - "Toţi fiii mei", regia Ion Caramitru;

Sala Media; vineri, 2 octombrie, ora 20:00 - "Carte de vizită", regia Eugen Cristea; sâmbătă, 3 octombrie, ora 20:00 - "20 de ani în Siberia", regia Sorin Misirianţu; duminică, 4 octombrie, ora 11:00 - Teatrul Naţional pentru copii;

Sala Atelier: sâmbătă, 3 octombrie, ora 20:00 - "Terorism", regia Felix Alexa; duminică, 4 octombrie, ora 20:00 - "Cinci femei de tranziţie", regia Rodica Popescu Bitănescu.

Teatrul Odeon: Sala Studio: marţi, 29 septembrie, ora 20:00 - "Tipografic majuscul", de Gianina Cărbunariu; joi, 1 octombrie, ora 19:30 - "Pescarul şi sufletul său", regia Carmen Lidia Vidu; vineri, 2 octombrie, ora 19:30 - "Poveste despre tatăl meu", regia Gelu Colceag; sâmbătă, 3 octombrie, ora 19:30 - "Şefele", regia Sorin Militaru; duminică, 4 octombrie, ora 19:30 - "Eu. O casă de păpuşi", regia Carmen lidia Vidu;

Sala Majestic: duminică, 4 octombrie, ora 19:00 - "Trei generaţii", regia Dinu Cernescu.

Teatrul Bulandra: Sala "Toma Caragiu": marţi, 29 septembrie, ora 19:00 - "Omul cel bun din Seciuan", regia Andrei Şerban; joi, 1 octombrie, ora 19:00 - "Pescăruşul", de Antoaneta Cojocaru; vineri, 2 octombrie, ora 19:00 - "Oscar şi Tanti Roz", regia Chris Simion; sâmbătă, 3 octombrie, ora 19:00 - "Oscar şi Tanti Roz", regia Chris Simion; duminică, 4 octombrie, ora 19:00 - "Conversaţie după înmormântare", regia Alexandru Darie;

Sala "Liviu Ciulei": joi, 1 octombrie, ora 19:00 - "Raţa sălbatică", regia Peter Kerek; vineri, 2 octombrie, ora 20:00 - "Şarpele în iarbă", regia Emil Hoştină; sâmbătă, 3 octombrie, ora 19:00 - "Raţa sălbatică", regia Peter Kerek; duminică, 4 octombrie, ora 20:00 - "Arlechino moare?", de Antoaneta Cojocaru.

Teatrul Nottara: Sala "George Constantin": joi, 1 octombrie, ora 19:00 - "Vestul singuratic", regia Cristi Juncu; vineri, 2 octombrie, ora 19:30 - "Femei de post", regia Andreea Vulpe; sâmbătă, 3 octombrie, ora 19:30 - "Aici nu-i de joacă", de Catrinel Dumitrescu.

Teatrul Mic: vineri, 2 octombrie, ora 19:00 - "Trei gemeni veneţieni", regia Nona Ciobanu.

Teatrul Foarte Mic: marţi, 29 septembrie, ora 19:00 - "Un duşman al poporului", regia Ioana Păun; miercuri, 30 septembrie, ora 19:00 - "Un duşman al poporului", regia Ioana Păun; joi, 1 octombrie, ora 19:00 - "Numele", regia Vlad Cristache; vineri, 2 octombrie, ora 19:00 - "Vania şi Sonia şi Maşa şi Spike", regia Horia Suru.

Teatrul de Comedie: Sala "Radu Beligan": joi, 1 octombrie, ora 19:00 - "Spiritul de familie", regia Radu Beligan; vineri, 2 octombrie, ora 19:00 - "O scrisoare pierdută", regia Alexandru Dabija; sâmbătă, 3 octombrie, ora 19:00 - "Bani din cer", regia Horaţiu Mălăele; duminică, 4 octombrie, ora 19:00 - "În plină glorie", regia Răzvan Mazilu;

Sala Studio: miercuri, 30 septembrie, ora 19:30 - "La vita e bella", regia Vlad Cristache;

Sala Nouă: sâmbătă, 3 octombrie, ora 19:00 - "Ibsen Incorporated", regia Catinca Drăgănescu.

Teatrul Evreiesc de Stat: (se joacă la Teatrul de Artă) marţi, 29 septembrie, ora 19:00 - "Mazl Tov... and justice for all", regia Andrei Munteanu; (se joacă la Teatrul de Artă) miercuri, 30 septembrie, ora 19:00 - "Astă seară: Lola Blau!", regia Alexandru Dabija; (se joacă la Teatrul de Comedie, sala "Radu Beligan") miercuri, 30 septembrie, ora 21:00 - "Frau Hess şi grădinile ei", regia Alexander Hausvater.

Teatrul Metropolis: marţi, 29 Septembrie, ora 19:00- "Peretele", regia Lia Bugnar; vineri, 2 octombrie, ora 19:00 - "Peretele", regia Lia Bugnar; sâmbătă, 3 octombrie, ora 16:00 - "Lecţia de violoncel", regia Felix Alexa; duminică, 4 octombrie, ora 17:00 - Lecţia de violoncel", regia Felix Alexa.

Creart - Teatrelli: joi, 1 octombrie, ora 19:00 - "Hotel California", de Gelu Colceag.

Godot Cafe-Teatru: luni, 28 septembrie, ora 20:00 - "Bărbaţii sunt de pe Marte, femeile sunt de pe Venus", regia Doina Antohi; marţi, 29 septembrie, ora 20:00 - "XXL Fat Pig", regia Cristi Juncu; miercuri, 30 septembrie, ora 20:00 - "Un cuplu ciudat", regia Doina Antohi; joi, 1 octombrie, ora 19:00 - "Cine iubeşte plăteşte", regia Vlad Massaci; joi, 1 octombrie, ora 21:45 - "Jurnalul lui Adam şi al Evei", regia Eugen Gyemant; vineri, 2 octombrie, ora 19:00 - "Paravan. 2 telefoane", regia Matei Lucaci-Grunberg; sâmbătă, 3 octombrie, ora 11:00 - "Little Impro" - teatru de improvizaţie pentru copii; sâmbătă, 3 octombrie, ora 19:00 - "Mizantropul", regia Alexandru Mâzgăreanu; sâmbătă, 3 octombrie, ora 22:00 - "Intuiţia masculină" - Trilogia americană (partea a III-a), un spectacol al DramaForTheMasses; duminică, 4 octombrie, ora 15:00 - "Masculin/Feminin", regia Lia Bugnar; duminică, 4 octombrie, ora 19:00 - "All new people", regia Matei Lucaci - Grunberg;

Godot SubScenă: vineri, 2 octombrie, ora 19:00 - "Spectacol de varietăţi", regia Ionuţ Anghel; sâmbătă, 3 octombrie, ora 19:00 - "Feisbuc’", regia Alexandru Jitea; duminică, 4 octombrie, ora 19:00 - "La ginecolog", regia Alexandru Jitea; duminică, 4 octombrie, ora 21:30 - "Box FM", regia Radu Iacoban.

Teatrul ACT: vineri, 2 octombrie, ora 19:00 - "Cont(r)acte", regia Cristi Juncu; duminică, 4 octombrie, ora 19:00 - "Absolut!", regia Alexandru Dabija.

În Culise: marţi, 29 septembrie, ora 20:00 - "Scrisori către Rita" - The Show, regia Cristian Bajora; miercuri, 30 septembrie, ora 20:00 - "Black Friday Love", regia Cristian Bajora.

Teatrul Luni: miercuri, 30 septembrie, ora 19:30 - "KMRL", regia Irina Istrătescu; joi, 1 octombrie, ora 19:30 - "Gabriel", de Dumitru Georgescu; duminică, 4 octombrie, ora 11:00 - "Apolodor".

Teatrul de Artă: duminică, 4 octombrie, ora 20:15 - "Dicţionar explicativ al iubirii române".

Teatrul Elisabeta: marţi, 29 septembrie, ora 20:00 - "Toc Toc", regia Ricard Reguant; joi, 1 octombrie, ora 19:00 - "Boeing Boeing", regia Şerban Puiu.

Teatrul Ţăndărică: miercuri, 30 septembrie, ora 10:00 - "Punguţa cu doi bani", regia Decebal Marin; joi, 1 octombrie, ora 10:00 - "Ursul păcălit de vulpe", regia Paul Ionescu; sâmbătă, 3 octombrie, ora 10:00 - "Motanul încălţat", regia Cristian Pepino; sâmbătă, 3 octombrie, ora 11:00 - "Ridichea uriaşă", regia Paul Ionescu; sâmbătă, 3 octombrie, ora 12:00 - "Motanul încălţat", regia Cristian Pepino; duminică, 4 octombrie, ora 10: 00 - "Mica sirenă", regia Gabriel Apostol; duminică, 4 octombrie, ora 12:00 - "Mica sirenă", regia Gabriel Apostol.

Teatrul "Ion Creangă": luni, 28 septembrie, ora 10:00 - "Inimă rece", regia Sorana Coroamă-Stanca.

Teatrul Excelsior: (Excelsior Teen-Fest) Sala Mare: luni, 28 septembrie, ora 17:00 - "Vicleniile lui Scapino", regia Alexandru Mâzgăreanu; marţi, 29 septembrie, ora 16:00 - "Coro Nero", regia Veronica şi Cătălin Pătru; miercuri, 30 septembrie, ora 18:00 - "Flori pentru Algernon", regia Iulia Colan; joi, 1 octombrie, ora 18:00 - "Profu’ de religie", de Bobi Pricop; vineri, 2 octombrie, ora 17:00 - "Thomas Sawyer", regia Horia Suru;

(Excelsior Teen-Fest) Sala Studio: vineri, 2 octombrie, ora 16:00 - "a little drop of Hamlet", regia Lenuş Teodora Moraru;

(Excelsior Teen-Fest) Sala "Toma Caragiu" (Teatrul Bulandra): luni, 28 septembrie, ora 19:00 - "O poveste ciudată cu un câine la miezul nopţii", regia Vlad Massaci;

(Excelsior Teen-Fest) Unteatru: marţi, 29 septembrie, ora 18:00 - "La ţigănci", regia Andrei şi Andreea Grosu;

(Excelsior Teen-Fest) Sala Mică (Teatrul Naţional Bucureşti): miercuri, 30 septembrie, ora 20:00 - "Actorchestra", regia Horia Suru.

 


Trimite pe WhatsApp

Citește și:

populare
astăzi

1 Informație / Măcelul din 10 august 2018 a avut loc la comanda lui Dragnea, cu complicitatea ministrului de Inter…

2 LIVE Peste 50.000 de români au votat deja în diaspora / GRAFIC Prezența la urne, mai mare decât în primul tur a…

3 VIDEO ALERTĂ / Rareș Bogdan, mesaj de ultimă oră! „Azi începe pedepsirea făptașilor măcelului din 10 august!”

4 Mesajul diasporei pentru Dăncilă!

5 BREAKING Diaspora dă cu votul în Dăncilă de-i zbârnâie mațele! S-au deschis și urnele din UK

recomandări

Te ia DNA: Dinu Pescariu

S-a lansat Milionarul pentru Android! Descarcă din Play Store

Inspirație de weekend