Programul teatrelor bucureştene în perioada în perioada 2 - 8 februarie

Programul teatrelor bucureştene în perioada în perioada 2 - 8 februarie

Programul principalelor instituţii de teatru din Bucureşti în perioada 2 - 8 februarie:

Teatrul Naţional, Sala Atelier: marţi, ora 19.30 "Omul cu mârţoaga", de George Ciprian, regia Anca Bradu; miercuri, ora 20.00 "Fata din curcubeu", de Lia Bugnar, regia Lia Bugnar; vineri, ora 20.00 "Anonimul veneţian", după Anonimo veneziano de Giuseppe Berto, coordonator Ion Caramitru; sâmbătă, ora 19.30 "Tectonica sentimentelor", de Eric-Emmanuel Schmitt, regia Nicolae Scarlat.

Sala Studio: miercuri, ora 19.30 "Furtuna", după William Shakespeare, regia Alexander Morfov; joi ora 19.30 "Furtuna", după William Shakespeare, regia Alexander Morfov; sâmbătă, ora 19.30 "Sinucigaşul", de Nikolai Erdman, regia Felix Alexa; duminică, ora 20.00 "Royal Fashion", de Dan Puric.

Sala Pictura: miercuri, ora 19.00 "Omul care a văzut moartea", de Victor Eftimiu, regia Dan Tudor; joi, ora 19.30 "Micul infern", de Mircea Ştefănescu, regia Mircea Cornişteanu; vineri, ora 20.00 "Allegro, ma non troppo", de Ion Minulescu; sâmbătă, ora 20.30 "Cinci femei de tranziţie", de Rodica Popescu Bitănescu, regia Rodica Popescu Bitănescu; duminică, ora 19.30 "Micul infern", de Mircea Ştefănescu, regia Mircea Cornişteanu.

Sala Mică: vineri, ora 20.00 "Distopie. Shakespeare. Remix", regia Catinca Drăgănescu; duminică, ora 20.00 "Ziua în care nu se cumpără nimic", de Kim Atle Hansen, regia Horia Suru.

Sala Media: sâmbătă, ora 20.00 "20 de ani în Siberia", după Aniţa Nandriş-Cudla, regia Sorin Misirianţu; duminică, ora 11.00 - Teatrul Naţional pentru Copii.

Teatrul Nottara, Sala Hora Lovinescu: luni, 19.00 "Pluralul englezesc", de Alan Ayckbourn; joi, ora 19.00 "Noul locatar", de Eugene Ionesco, regia Gabor Tompa; sâmbără, ora 19.00 "Mult zgomot pentru nimic", de W. Shakespeare, regia Diana Lupescu; duminică, ora 19.00 "Portugalia", de Zoltan Egressy.

Sala George Constantin: miercuri, ora 19.30 "O noapte furtunoasă", de I. L. Caragiale, regia Alexandru Mâzgăreanu; joi, ora 19.30 "Poker Face", de Petr Kolecko, regia Adela Biţică; vineri, ora 19.30 "Comedie de modă veche", de Alexei Arbuziv, regia Vasile Toma; sâmbătă, ora 19.30 "Zeul măcelului", de Yasmina Reza, regia Claudiu Giga; duminică, ora19.00 "Vestul singuratic", de Martin McDonagh, regia Cristi Juncu.

Teatrul Odeon, Sala Studio: miercuri, ora 19.00 "Clasic e Fantastic - Copilăria lui Bach"; vineri, ora 19.30 "Tipografic majuscul"; sâmbătă, ora 19.30 "Viza de clown"; duminică, ora 19.30 "Blifat".

Sala Majestic: vineri, ora 19.00 "Un Tango Mas"; sâmbătă, ora 19.00 "Gaiţele"; duminică, ora 11.00 "Clasic e fantastic - Copilaria lui Vivaldi"; ora 19.00 "Natură moartă cu nepot obez".

Teatrul Bulandra, Sala Toma Caragiu: joi, ora 18.30 "Ivanov", de A.P. Cehov, regia Andrei Şerban; duminică, ora 18.30 "Crimă şi pedeapsă", de F.M. Dostoievski , dramatizare Yuri Kordonski.

Sala Liviu Ciulei: duminică, ora 19.00 "Unchiul Vanea", de A.P. Cehov, regia Yuri Kordonski.

Teatrul "Ion Creangă": marţi, ora 11.00 "Când jucăriile spun pa!"; ora 17.00 "Rotocol"; sâmbătă, ora 11.00 "Crăiasa zăpezii".

Teatrul Excelsior: miercuri, ora 10.00 "Vrăjitorul din Oz"; joi, ora 10.00 "Degeţica"; sâmbătă, ora 17.00 "Pinguinii melomani"; duminică, ora 11.00 "Cocoşelul neascultător".

Teatrul Ţăndărică: luni, ora 10.00 "Fata Babei şi fata Moşneagului"; marţi, ora 10.00 "Albă ca Zăpada"; miercuri, ora 10.00 "Prinţesa şi broscoiul"; joi, ora 10.00 "Punguţa cu doi bani"; vineri, ora 10.00 "Prinţesa şi Broscoiul"; sâmbătă, ora 10.00 şi ora 12.00 "Capra cu trei iezi"; duminică, ora 10.00 şi ora 12.00 "Prinţesa şi broscoiul".

Teatrul de Comedie, Sala Radu Beligan: joi, ora 19.00 "Bani din cer"; vineri, ora 19.00 "Zăpezile de altădată"; sâmbătă, ora 19.00 "Avarul îndrăgostit"; duminică, ora 19.00 "Steaua fără nume", - premieră.

Sala Studio: sâmbătă, ora 19.30 "La vita e bella".

Sala Nouă: vineri, ora 19.00 "Cum am învăţat să conduc"; duminică, ora 19.00 "Cea mai puternică".

Teatrul Evreiesc: marţi, ora 19.00 "Yom Kippu" (Teatrul Foarte Mic); miercuri, ora 19.00 "Amantul", regia Vlad Stănescu (Teatrul Foarte Mic); joi, ora 19.00 "Jocul regilor", regia Felix Alexa (Teatrul Nottara, sala Horia Lovinescu).

Teatrul Masca: joi, ora 19.00 "Parapanghelos" (Sala Jacques Lecoq -Cafe Teatru); vineri, ora 19.00 "Militarul fanfaron"; vineri, ora 19.00 "Parapanghelos", (Sala Jacques Lecoq -Cafe Teatru); sâmbătă, ora 19.00 "Neguţătoarea din Veneţia"; duminică, ora 19.00 "Vicleniile lui Scapino".

Teatrul "C. Tănase": vineri, ora 18.00 "Vivat Revista"; sâmbătă, ora 19.00 "Piei, Drace!"; duminică, ora 19.00 "Sosesc deseară".

Teatrul Mic: joi, ora 19.00 "Băieţii de aur"; vineri, ora 19.00 "Profesiunea doamnei Warre"; sâmbătă, ora 19.00 "Cum iubeşte cealaltă jumătate"; duminică, ora 19.00 "Pensiune complet".

Teatrul Foarte Mic: joi, ora 19.00 "Interpretul"; vineri, ora 19.00 "Somnoroasa"; sâmbătă, ora 19.00 "Clasa noastră"; duminică, ora 19.00 "Numele".

Teatrul În Culise: luni, ora 20.00 "Just About Love"; marţi, 20.00 "Trei piese scurte fără sex"; miercuri, ora 19.00 "Spectatorul condamnat la moarte"; joi, ora 19.00 "First Date"; vineri, ora 19.00 "Diamante & Narcotice"; sâmbătă, ora 19.00 "Imaginează-ţi că eşti Dumnezeu"; ora 21.30 "Scrisori către Rita".

Godot Cafe-Teatru: luni, ora 20.00 "Dragostea durează trei ani", de Frédéric Beigbeder, regia Chris Simion; marţi, ora 20.00 "Cine iubeşte plăteşte", de Alexandru Popa, regia Vlad Massaci; miercuri, ora 20.00 "Te iubesc! Te iubesc?", după Dumitru Solomon, regia Chris Simion; vineri, ora 19.00 ”În parc” de Radu Iacoban, regia Radu Iacoban; vineri, ora 22.00 ”O piesă deşănţată” de Lia Bugnar, regia Dorina Chiriac; sâmbătă, ora 19.00 "Bella şi cavalerul fără nume", de Oliver Emanuel, regia Vladimir Anton.

Godot Sub Scenă: vineri, ora 19.00 "M-a strigat cineva?", de David Kipling; sâmbătă, ora 19.00 "O seară altfel", de Andrei Ciopec; duminică, ora 19.00 ”Top dog” după Eric Bogosian, regia Andrei Seuşan, Daniel Haralambie.

Teatrul Luni, Green House Club 22: luni, ora 20.00 "5 monoloage", după Neil LaBute, regia Vlad Massaci; marţi, ora 19.30 "O Seara Furtunoasă", regia Claudia Negroiu.

Sala ARCUB: joi, ora 19.00 "Cină cu prieteni", de Donald Margulies, regia Claudiu Goga; duminică, ora 19.00 "Viţelul de aur", de Ilf şi Petrov, regia Eugen Gyemant.

 

Trimite pe WhatsApp


Citește și:

populare
astăzi

1 Asta este consiliera șefului AEP! Mitulețu-Buică tocmai i-a acordat o insignă și o diplomă de excelență!

2 VIDEO Fugarul Rizea, noi dezvăluiri șocante despre jefuitorii României! Asta este adevărata molimă, nu coronav…

3 Sondaj IMAS / Creștere semnificativă pentru USR Plus, scădere pentru PNL. PSD, în urcare cu două procente

4 VIDEO Priviți, exod în masă la Paris! Parizienii părăsesc orașul înainte ca acesta să fie închis

5 Document / Șeful PSD are dosar penal la DNA privind modul în care a obținut titlul de „Luptător cu rol determina…