Programul teatrelor din Bucureşti în perioada 21 - 27 septembrie

Programul teatrelor din Bucureşti în perioada 21 - 27 septembrie

Teatrul Naţional din Bucureşti: Sala Mare - marţi, 22 septembrie, ora 20.00 - "Dineu cu proşti", de Francis Veber, regia Ion Caramitru; miercuri, 23 septembrie, ora 20.00 - "Dineu cu proşti", de Francis Veber, regia Ion Caramitru;

Sala Mică: marţi, 22 septembrie, ora 20.00 - "After Hours - 9G", de Radu Iacoban, regia Radu Iacoban;

Sala Pictura: marţi, 22 septembrie, ora 20.00 - "Între noi e totul bine", de Dorota Masłowska, regia Radu Afrim; miercuri, 23 septembrie, ora 20.00 - "Între noi e totul bine", de Dorota Masłowska, regia Radu Afrim; vineri, 25 septembrie, ora 20.00 - "Butoiul cu pulbere", de Dejan Dukovski, regia Felix Alexa; sâmbătă, 26 septembrie, ora 20.00 - "Butoiul cu pulbere", de Dejan Dukovski, regia Felix Alexa; duminică, 27 septembrie, ora 20.00 - "Între noi e totul bine", de Dorota Masłowska, regia Radu Afrim;

Sala Media: joi, 24 septembrie, ora 19.00 - "!MPRO - Improcabaret"; joi, 24 septembrie, ora 20.00 - "!MPRO - Thy Neighbor's Goat"; joi, 24 septembrie, ora 21.15 - "!MPRO - The Bat"; vineri, 25 septembrie, ora 19.00 - "!MPRO - ImproGrammer/ All In"; vineri, 25 septembrie, ora 20.15 - "!MPRO - Mistere Urbane"; vineri, 25 septembrie, ora 21.15 - "!MPRO - Totul în doi"; sâmbătă, 26 septembrie, ora 19.00 - "!MPRO - Idiot"; sâmbătă, 26 septembrie, ora 20.00 - "!MPRO - Încercarea/ Harold"; sâmbătă, 26 septembrie, ora 21.30 - "!MPRO - ...ish/ The Color of Rhythm"; duminică, 27 septembrie, ora 19.00 - "!MPRO - And the winner is"; duminică, 27 septembrie, ora 20.00 - "!MPRO - M-am îndrăgostit pe net"; duminică, 27 septembrie, ora 21.00 - "!MPRO - Secret Show";

Sala Atelier: sâmbătă, 26 septembrie, ora 20.00 - "Cinci femei de tranziţie", de Rodica Popescu-Bitănescu, regia Rodica Popescu-Bitănescu; duminică, 27 septembrie, ora 19.30 - "Tectonica sentimentelor", de Eric-Emmanuel Schmitt, regia Nicolae Scarlat.

Teatrul Odeon: Sala Studio - joi, 24 septembrie, ora 19.30 - "De vânzare/ For sale", un spectacol de Gianina Cărbunariu; vineri, 25 septembrie, ora 19.30 - "Poveste despre tatăl meu", de Radu F. Alexandru, regia Gelu Colceag; sâmbătă, 26 februarie, ora 19.30 - "Eu. O casă de păpuşi", de Henrik Ibsen, regia Carmen Lidia Vidu; duminică, 26 septembrie, ora 19.30 - "Pescarul şi sufletul său", după Oscar Wilde, regia Carmen Lidia Vidu;

Sala Majestic: vineri, 25 septembrie, ora 19.00 - "Titanic Vals", de Tudor Muşatescu, regia Alexandru Dabija; sâmbătă, 26 septembrie, ora 19.00 - "Trei generaţii", de Lucia Demetrius, regia artistică Dinu Cernescu; duminică, 27 septembrie, ora 19.00 - "Un tramvai numit dorinţă", de Tennessee Williams, regia Dinu Cernescu.

Teatrul Bulandra: Sala Toma Caragiu - vineri, 25 septembrie, ora 20.00 - "The Bach Files", muzica Adrian Enescu pe teme de Johann Sebastian Bach, regia Alexandru Darie; sâmbătă, 26 septembrie, ora 20.00 - "The Bach Files", muzica Adrian Enescu, pe teme de Johann Sebastian Bach, regia Alexandru Darie; duminică, 27 septembrie, ora 20.00 - "The Bach Files", muzica Adrian Enescu pe teme de Johann Sebastian Bach, regia Alexandru Darie.

Teatrul Nottara: Sala "George Constantin" - sâmbătă, 26 septembrie, ora 19.30 - "Metoda (Metoda Gronholm)", de Jordi Galceran, regia Theodor-Cristian Popescu; duminică, 27 septembrie, ora 19.00 - "Comedie de modă veche", de Alexei Arbuzov, regia Vasile Toma.

Teatrul de Comedie: Sala "Radu Beligan" - duminică, 27 septembrie, ora 19.00 - "La Pulce", după "Puricele în ureche", de Georges Feydeau, regia Horaţiu Mălăele.

Teatrul Evreiesc de Stat: (se joacă la Teatrul de Artă): marţi, 22 septembrie, ora 19.00 - "Janka", regia Toma Enache.

Teatrul Metropolis: luni, 21 septembrie, ora 19.00 - "A douăsprezecea noapte", de William Shakespeare, versiunea scenică Victor Ioan Frunză; marţi, 22 septembrie, ora 19.00 - "Romeo şi Julieta", de William Shakespeare, versiunea scenică Victor Ion Frunză; miercuri, 23 septembrie, ora 19.00 - "Romeo şi Julieta", de William Shakespeare, versiunea scenică Victor Ion Frunză; joi, 24 septembrie, ora 19.00 - "A douăsprezecea noapte", de William Shakespeare, versiunea scenică Victor Ioan Frunză; vineri, 25 septembrie, ora 19.00 - "A douăsprezecea noapte", de William Shakespeare, versiunea scenică Victor Ioan Frunză; sâmbătă, 26 septembrie, ora 19.00 - "Romeo şi Julieta", de William Shakespeare, versiunea scenică Victor Ion Frunză; duminică, 27 septembrie, ora 19.00 - "A douăsprezecea noapte", de William Shakespeare, versiunea scenică Victor Ioan Frunză.

Godot Cafe-Teatru: luni, 21 septembrie, ora 20.00 - "Te iubesc! Te iubesc?", după Dumitru Solomon, regia Chris Simion; marţi, 22 septembrie, ora 20.00 - "Ce ne spunem când nu ne vorbim", de Chris Simion, regia Chris Simion; miercuri, 23 septembrie, ora 20.00 - "Mizantropul", de Moliere, regia Alexandru Mâzgăreanu; joi, 24 septembrie, ora 19.00 - "Ashes Afar", de Andreea Borţun, regia Bobi Pricop; joi, 24 septembrie, ora 21.45 - "Fă-mi loc!", de Anthony Michineau, regia Radu Beligan; vineri, 25 septembrie, ora 19.00 - "Box FM", de Radu Iacoban, regia Radu Iacoban; sâmbătă, 26 septembrie, ora 19.00 - "În parc", de Radu Iacoban, regia Radu Iacoban; sâmbătă, 26 septembrie, ora 22.00 - "Noi 4", de Lia Bugnar, regia Dorina Chiriac; duminică, 27 septembrie, ora 15.00 - "Romantic Fools", de Rich Orloff, regia Toma Dănilă; duminică, 27 septembrie,ora 19.00 - "Shot sau Comedia relaţiilor", direcţia scenică Andreea Bibiri; duminică, 27 septembrie, ora 21.30 - "Acum ori niciodată", de Vladimir Krasnogorov, regia Mihai Constantin;

Godot SubScenă: vineri, 25 septembrie, ora 19.00 - "Spectacol de varietăţi", după texte de Ionuţ Anghel, regia Ionuţ Anghel; sâmbătă, 26 septembrie, ora 19.00 - "XXE-uri", după texte de Alina Neleaga, regia Irina Crăiţă-Mândră; duminică, 27 septembrie, ora 19.00 - "O seară altfel", de Andrei Ciopec.

Unteatru: joi, 24 septembrie, ora 18.00 - "La ţigănci", după Mircea Eliade, regia Andrei şi Andreea Grosu; vineri, 25 septembrie, ora 20.00 - "Cinci ore cu Mario" de Miguel Delibes, regia Mariana Cămărăşan.

În Culise: marţi, 22 septembrie, ora 20.00 - "Să nu mă uiţi", regia Alex Vlad; miercuri, 23 septembrie, ora 20.00 - "Black Friday love", regia Cristian Bajora; joi, 24 septembrie, ora 20.00 - "Imaginează-ţi că eşti Dumnezeu"; vineri, 25 septembrie, ora 21.00 - "Stand-up comedy", cu Maria, Mincu şi Florin; sâmbătă, 26 septembrie, ora 19.00 - "Clinica sinucigaşilor", regia Cristian Bajora.

Teatrul Luni: miercuri, 23 septembrie, ora 19.30 - "Radikal", de Sever Bârzan, regia Dora Bârzan.

Teatrul de Artă: miercuri, 23 septembrie, ora 20.15 - "Eternul spectator", de Daria Gănescu şi Daniela Marin; vineri, 25 septembrie, ora 20.15 - "Dureri fantomă", de Vasili Sigarev, regia Bogdan Budeş; sâmbătă, 26 septembrie, ora 20.15 - "Un bărbat şi mai multe femei", de Leonid Zorin, regia Bogdan Huşanu; duminică, 27 septembrie, ora 20.15 - "Aproape mâine", de John Cariani, regia Andreea Vulpe.

Teatrul de pe Lipscani: vineri, 25 septembrie, ora 19.30 - "Pasărea măiastră. Maria Tănase"; sâmbătă, 26 septembrie, ora 11.00 - "Magie într-un pahar cu apă", regia Ivona Boitan.

Teatrul de Revistă "Constatin Tănase": Sala Savoy - sâmbătă, 26 septembrie, ora 19.00 - "Aer bun! de Herăstrău", regia Cezar Ghioca; duminică, 27 septembrie, ora 19.00 - "Vivat Revista!", regia Cezar Ghioca.

Creart - Teatrelli: luni, 21 septembrie, ora 19.00 - "Slugă la doi stăpâni", regia Dan Tudor; marţi, 22 septembrie, ora 19.00 - "Slugă la doi stăpâni", regia Dan Tudor; duminică, 27 septembrie, ora 19.00 - "Silent Struggle", cu Bogdan Bolohan.

Teatrul Ţăndărică: Lahovari - miercuri, 23 septembrie, ora 10.00 - "Ridichea uriaşă", regia Paul Ionescu; joi, 24 septembrie, ora 10.00 - "Albă ca Zăpada", după Fraţii Grimm, regia Cristian Pepino; sâmbătă, 26 septembrie, ora 10.00 - "Jack şi vrejul de fasole", regia Daniel Stanciu; sâmbătă, 26 septembrie, ora 12.00 - "Jack şi vrejul de fasole", regia Daniel Stanciu; duminică, 27 septembrie, ora 10.00 - "Cei trei purceluşi", regia Mihai Gruia Sandu; duminică, 27 septembrie, ora 12.00 - "Cei trei purceluşi", regia Mihai Gruia Sandu.

Teatrul Ion Creangă: (se joacă la Teatrul Excelsior) marţi, 22 septembrie, ora 19.00 - "Spaima zmeilor", regia Gelu Colceag; (se joacă la Teatrul Excelsior) miercuri, 23 septembrie, ora 10.00 - "Spaima zmeilor", regia Gelu Colceag; (se joacă la sediul Administrativ TIC) sâmbătă, 26 septembrie, ora 11.00 - "Cartierul poveştilor", regia Michal Svironi; (se joacă la sediul Administrativ TIC) sâmbătă, 26 septembrie, ora 18.00 - "Cartierul poveştilor", regia Michal Svironi; (se joacă la sediul Administrativ TIC) duminică, 27 septembrie, ora 11.00 - "Cartierul poveştilor", regia Michal Svironi.

Teatrul Excelsior: vineri, 25 septembrie, ora 11.00 - Excelsior Teen-Fest; sâmbătă, 26 septembrie, ora 10.00 - Excelsior Teen-Fest; duminică, 27 septembrie, ora 10.00 - Excelsior Teen-Fest.

Sursa: mediafax.ro

Trimite pe WhatsApp


Citește și:

populare
astăzi

1 Jurnalist de investigații: Andreea Moldovan este în conexiune cu unul dintre cele mai mari holdinguri farma di…

2 Așa o fi?

3 Ar fi bomba anului, Gâdea și Ciuvică și-ar face seppuku în direct! / O va propune USR-PLUS pe Camelia Bogdan pen…

4 DNA l-a trimis în judecată pe europarlamentarul PSD Claudiu Manda, „Olguțul”

5 Așa o fi?