Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea navigării sunteți de acord cu modul de utilizare a acestor informații. Află detalii aici. De acord

Programul teatrelor din Bucureşti în perioada 8 - 14 iunie

Teatrul Naţional Bucureşti - Sala Mare: miercuri, 10 iunie, ora 19.00 - "Toţi fiii mei", de Arthur Miller, regia Ion Caramitru; vineri, 12 iunie, ora 20.00 - "Dineu cu proşti", de Francis Veber, regia Ion Caramitru; sâmbătă, 13 iunie, ora 20.00 - "Dineu cu proşti", de Francis Veber, regia Ion Caramitru.

Sala Atelier: marţi, 9 iunie, ora 20.00 - "Nebun din dragoste", de Sam Shepard, regia Claudiu Goga; miercuri, 10 iunie, ora 20.00 - "Cinci femei de tranziţie", de Rodica Popescu Bitănescu, regia Rodica Popescu Bitănescu; vineri, 12 iunie, ora 20.00 - "Anonimul veneţian", după "Anonimo veneziano", de Giuseppe Berto, regia Ion Caramitru; sâmbătă, 13 iunie, ora 20.00 - "20 de ani în Siberia", după Aniţa Nadriş-Cudla, regia Sorin Misirianţu; duminică, 14 iunie, ora 19.30 - "Tectonica sentimentelor", de Eric-Emmanuel Schmitt, regia Nicolae Scarlat.

Sala Studio: joi, 11 iunie, ora 19.30 - "Dumnezeu se îmbracă de la second-hand", de Iulian Margu, regia Ion Caramitru; duminică, 14 iunie, ora 19.30 - "Bârfe, zvonuri şi minciuni", de Neil Simon, regia Ion Caramitru.

Sala Media: sâmbătă, 13 iunie, ora 20.00 - "Carte de vizită", regia Eugen Cristea; duminică, 14 iunie, ora 11.00 - Teatrul Naţional pentru copii.

Teatrul Bulandra - Sala "Liviu Ciulei": luni, 8 iunie, ora 19.00 - "Raţa sălbatică", de Henrik Ibsen, regia Peter Kerek; marţi, 9 iunie, ora 19.00 - "Raţa sălbatică", de Henrik Ibsen, regia Peter Kerek; vineri, 12 iunie, ora 20.00 - "Arlechino moare?", de Nikolai Evreinov, un spectacol laborator condus de Antoaneta Cojocaru; sâmbătă, 13 iunie, ora 19.00 - "Moartea unui comis voiajor", de Arthur Miller, regia Felix Alexa; duminică, 14 iunie, ora 19.00 - "Moartea unui comis voiajor", de Arthur Miller, regia Felix Alexa.

Sala "Toma Caragiu": luni, 8 iunie, ora 19.00 - "Platonov", de AP Cehov, regia Andreea Vulpe; marţi, 9 iunie, ora 20.00 - "Coada", de Israel Horovitz, regia Iarina Demian; miercuri, 10 iunie, ora 19.00 - "Oscar şi Tanti Roz", de Eric-Emmanuel Schmitt, regia Chris Simion; joi, 11 iunie, ora 19.00 - "Oscar şi Tanti Roz", de Eric-Emmanuel Schmitt, regia Chris Simion; duminică, 14 iunie, ora 20.00 - "Coada", de Israel Horovitz, regia Iarina Demian.

Teatrul Odeon - Sala Majestic: vineri, 12 iunie, ora 19.00 - "Şefele", de Werner Schwab, regia Sorin Militaru; sâmbătă, 13 iunie, ora 19.00 - "Pân' la Rai", proiect muzical; duminică, 14 iunie, ora 11.00 - "Clasic e fantastic - Copilăria lui Vivaldi", regia Monica Ciută; duminică, 14 iunie, ora 19.00 - "Natură moartă cu nepot obez", de Ion Sapdaru, regia Eugen Făt.

Sala Studio: vineri, 12 iunie, ora 19.30 - "Podul", regia Yoji Sakate; sâmbătă, 13 iunie, ora 19.30 - "De vânzare/ For sale", un spectacol de Gianina Cărbunariu; duminică, 14 iunie, ora 18.30 - "Clasic e fantastic - Copilăria lui Vivaldi", regia Monica Ciută.

Teatrul Nottara - Sala "George Constantin": luni, 8 iunie, ora 19.30 - "Mizantropul", de J.B.P. Moliere; joi, 11 iunie, ora 19.30 - "Comedie de modă veche", de Alexei Arbuzov, regia Vasile Toma; vineri, 12 iunie, ora 19.00 - "Vestul singuratic", de Martin McDonagh, regia Cristi Juncu; sâmbătă, 13 iunie, ora 19.30 - "Aici nu-i de joacă", după Pauline Daumale, un spectacol de Catrinel Dumitrescu.

Sala "Horia Lovinescu": duminică, 14 iunie, ora 19.00 - "Fazanul", de Georges Feydeau, regia Alexandru Mâzgăreanu.

Teatrul de Comedie - Sala "Radu Beligan": vineri, 12 iunie, ora 19.00 - "Spiritul de familie", de Eric Assous, regia Radu Beligan; sâmbătă, 12 iunie, ora 19.00 - "Steaua fără nume", de Mihail Sebastian, regia Vlad Massaci; duminică, 14 iunie, ora 19.00 - "Pescăruşul", de A.P. Cehov, regia Claudiu Goga.

Sala Studio: sâmbătă, 13 iunie, ora 19.30 - "La vita e bella", de Radu F. Alexandru, regia Vlad Cristache.

Teatrul Mic: marţi, 9 iunie, ora 20.00 - "fabriKa", un spectacol de Gigi Căciuleanu; vineri, 12 iunie, ora 19.00 - "D'ale carnavalului", de I.L. Caragiale, regia Dragoş Galgoţiu; sâmbătă, 13 iunie, ora 19.00 - "Cum iubeşte cealaltă jumătate", de Alan Ayckbourn, regia Sanda Manu; duminică, 14 iunie, ora 19.00 - "Trei gemeni veneţieni", de Antonio Collalto, regia Nona Ciobanu.

Teatrul Foarte Mic: sâmbătă, 13 iunie, ora 19.00 - "Vania şi Sonia şi Maşa şi Spike", de Christopher Durang, regia Horia Suru; duminică, 14 iunie, ora 19.00 - "39 de trepte", după filmul omonim de John Buchan şi Alfred Hitchcock, regia Gabriel Dumitru.

Teatrul Evreiesc de Stat: (se joacă la Teatrul Excelsior) luni, 8 iunie, ora 19.00 - "Teibale şi demonul ei", de Isaac Bashevis Singer & Eve Friedman, regia Szabo K. Istvan; (se joacă la Teatrul Mic) miercuri, 19.00 - "Musca Spaniolă", de Franz Arnold şi Ernst Bach, regia Andrei Munteanu; (se joacă la Teatrul Mic) joi, 11 iunie, ora 19.00 - "Musca Spaniolă", de Franz Arnold şi Ernst Bach, regia Andrei Munteanu.

Teatrul Metropolis: luni, ora 19.00 - "Bădăranii", de Carlo Goldoni, regia Dan Tudor; miercuri, ora 19.00 - "Doctori, femei şi alte întâmplări", după "Tailleur pour dames", de Georges Feydeau, regia Vlad Corbeanu; joi, ora 19.00 - "Peretele", de Lia Bugnar; sâmbătă, ora 19.00 - "Paganini", de Mick Davis, regia Mick Davis; duminică, ora 19.00 - "Gaiţele", de Alexandru Kiriţescu, regia Dan Tudor.

Teatrul Excelsior: marţi, ora 19.00 - "Răţuşca cea urâtă", dramatizare de Maria Manolescu; miercuri, ora 11.00 - "Răţuşca cea urâtă"; joi, ora 10.00 - "Zâna Zorilor", regia Ilinca Stihi; vineri, ora 09.30 - "Mica sirenă", regia Olimpia Arghir; duminică, ora 11.00 - "Degeţica", regia Aurel Mitran.

Teatrul Ţăndărică: marţi, ora 10.00 - "Motanul încălţat"; miercuri, ora 10.00 - "Croitoraşul cel viteaz"; joi, ora 10.00 - "Frumoasa din pădurea adormită"; vineri, ora 10.00 - "Fata babei şi fata moşneagului"; sâmbătă, ora 10.00 şi ora 12.00 - "Pinocchio"; ora 11.00 - "Mica Sirenă" (Sala Lahovari); duminică, ora 10.00 şi ora 12.00 - "Punguţa cu doi bani".

Teatrul "Constantin Tănase": sâmbătă, ora 19.00 - "Sosesc deseară".

Teatrul În Culise: luni, ora 20.00 - "Poveşti despre tine"; miercuri, ora 20.00 - "Zapping"; joi, ora 19.00 - "Proştii sub clar de lună"; vineri, ora 19.00 - "Imaginează-ţi că eşti Dumnezeu"; sâmbătă, ora 19.00 - "Clinica sinucigaşilor"; duminică, ora 19.00 - "Ghengbeng".

Godot Cafe-Teatru: luni, ora 20.00 - "Ce ne spunem când nu ne vorbim", de Chris Simion, regia Chris Simion.

Teatrul LUNI, Grădina Green Hours: duminică, ora 19.00 - "Capete înfierbântate. 13-15 iunie 1990".

Teatrul de Artă: vineri, ora 12.15 - "Venus învăluită în blană", regia Daniel Grigore-Simion.

UnTeatru: marţi, ora 19.00 - "La ţigănci"; miercuri, ora 15.00 - "Un tramvai numit Dorinţă"; vineri, ora 19.00 - "Poezia visului"; sâmbătă, ora 19.00 - "Cinci ore cu Mario".

Opera Comică pentru Copii: vineri, ora 19.00 -"Fetiţa cu chibrituri"; sâmbătă, ora 11.00 - "Fetiţa cu chibrituri".

Creat, Teatrelli: miercuri, ora 20.00 - "Hotel California", de Neil Simon; joi, ora 20.00 - "Vă place tango?".

Sursa: mediafax.ro


Trimite pe WhatsApp

Citește și:

populare
astăzi

1 Dan Barna, ÎNGROPAT de RISE Project: A folosit aceleași scheme ca Dragnea!

2 DOCUMENT / Lovitură de teatru în Dosarul Vâlcov!

3 Ce vremuri...Însă, la unii, coafura rezistă...

4 BREAKING Savonea NU a reușit s-o impună pe procuroarea PSD la Secția Specială nici a 7-a oară!

5 Ultima MUIE dată de Guvernul Dăncilă României! O petardă PSD numită secretar de stat la ministerul Justiției!

recomandări

Te ia DNA: Laura Corina Georgescu

S-a lansat Milionarul pentru Android! Descarcă din Play Store

Avem apă pe Marte. Dar viață?