Meleșcanu: M-a bucurat că am putut să prezint oamenilor un alt profil de candidat

Teodor Meleșcanu, candidatul independent la alegerile prezidențiale, a declarat duminică, la ieșirea de la urne, că l-a bucurat foarte mult că a putut să prezinte oamenilor un alt profil de candidat, apreciind că "restul e problema lor".

Foto: (c) Cristian NISTOR / AGERPRES ARHIVĂ

"M-a bucurat foarte mult faptul că am putut să prezint oamenilor un alt profil de candidat, un candidat echilibrat, experimentat, cu iubire de oameni și dragoste față de țară. Restul e problema lor", a afirmat Meleșcanu.

El a spus că a fost foarte greu să-și găsească numele pe buletinul de vot, deoarece scrisul e foarte mic.

"Destul de greu, dacă nu ai siglă, dar asta e viața", a adăugat Teodor Meleșcanu.

Acesta a apreciat că prezența la vot va fi în jur de 50%, poate chiar "spre 55%".

La remarca unui jurnalist, dacă nu pare cam redusă această prezență, Meleșcanu a replicat: "Depinde și de ofertă".

AGERPRES/(A — autor: Cătălin Alexandru, editor: Florin Marin)

Citește și:


populare
astăzi

1 Foarte interesant ce spune omul ăsta despre Nicușor Dan...

2 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

3 BREAKING Becali dezvăluie că Simion i-a promis președintelui Nicușor Dan că-l votează pe Veștea

4 BREAKING În ședința PNL s-a decis doar schimbarea președinților a 12 filiale de partid, toți din tabăra puciștilor

5 Gelu Duminică, după eșecul Guvernului Veștea: «Culmea ironiei e să vezi trădătorii cum sunt trădaţi»