Baschet masculin: Flavius Lăpuște, noul antrenor al echipei Universitatea Cluj

Baschet masculin: Flavius Lăpuște, noul antrenor al echipei Universitatea Cluj

Flavius Lăpuște va fi noul antrenor al echipei masculine de baschet Universitatea Cluj-Napoca, după demisia lui Carmin Popa, anunță site-ul oficial al CS Universitatea.

Pentru ca acesta din urmă să fie oficial noul antrenor al ''studenților'' mai sunt de îndeplinit doar câteva formalități, care cel mai probabil se vor rezolva până la ora jocului de joi (19,00), cu BC Mureș, în Sala Sporturilor ''Horia Demian'', în cadrul etapei a 19-a a Ligii Naționale.

Și lotul ''lanternei roșii'' a suferit modificări, după ce belarusul Vladimir Krisevici a trebuit să se întoarcă acasă din cauza problemelor cu viza, iar americanul Kamren Belin a decis să semneze cu formația portugheză Illiabum Clube.

''U'' a pierdut toate cele 17 partide susținute până acum în Liga Națională. AGERPRES


populare
astăzi

1 VIDEO Ce se întâmplă, a început revoluția în Rusia? / Aceste imagini sunt din Sankt Petersburg!

2 De citit ce spune omul ăsta despre ce se întâmplă acum pe frontul din Ucraina, dar și în spatele ușilor închise...

3 Toate drumurile duc la Londra / Rețeaua Celac-Rotaru-Georgescu-Vacusta

4 Asta e, de fapt, Austria, oameni buni...

5 „Am bătut recordul” / Un șofer de camion a arătat fluturașul de salariu după o săptămână de lucru în Statele Unite