Fotbal - Liga I: Petrolul Ploiești - Concordia Chiajna 2-2

Petrolul a terminat la egalitate cu Concordia Chiajna, 2-2 (1-2), luni seara, la Ploiești, în ultimul meci din etapa a 17-a, cea din urmă a turului Ligii I de fotbal.

Petrolul ar fi trecut pe locul al doilea în clasament în cazul unei victorii.

''Găzarii'' au deschis scorul rapid, prin Victor Astafei (5), dar oaspeții au reușit să întoarcă rezultatul în doar 20 de minute, după golurile lui Mihai Dina (15) și Daniel Florea (25 — penalty). Petrolul a egalat după pauză, prin Filipe Teixeira (61), dar nu a găsit și golul victoriei, terminând meciul în zece oameni, în urma eliminării algerianului Mourad Satli (84).

Petrolul a ajuns la nouă partide consecutive fără înfrângere, dar pe ultimele două le-a terminat la egalitate.

Concordia este la al cincilea meci consecutiv în deplasare fără înfrângere. Ilfovenii nu au pierdut în ultimele lor trei partide de campionat (două egaluri și un succes).

FC Petrolul Ploiești — CS Concordia Chiajna 2-2 (1-2), Stadion "Ilie Oană" — Ploiești
Au marcat: Victor Astafei (5), Filipe Teixeira (61), respectiv Mihai Dina (15), Daniel Florea (25 — penalty).
Cartonaș roșu: Mourad Satli (Petrolul, 84).
Arbitru: Cătălin Popa (Pitești); Iulian Radu (București), Vlad Bârleanu (București); arbitri asistenți: Dan Grigore Botescu (București)
Observator: Marian Salomir (Cluj-Napoca) — CCA, Marian Ivan (Ghimbav) — LPF. AGERPRES

3 „Dacă voiai să câștigi nu era suficient doar să-ți petreci câteva ore cu un bărbat”

4 Expert despre porcăria comisă de E.ON: Este o înșelătorie, oamenii nu au ce să facă pentru că nu mai există concurență

5 VIDEO Priviți aceste imagini apocaliptice cu pădurea care oferea protecție militarilor ucraineni în fața dronelor rusești...