Fotbal: Liga Campionilor - Steaua va juca în turul 3 preliminar cu câștigătoarea duelului Partizan Belgrad-FC Dila Gori

Fotbal: Liga Campionilor - Steaua va juca în turul 3 preliminar cu câștigătoarea duelului Partizan Belgrad-FC Dila Gori

Echipa de fotbal Steaua București, campioana en titre a României, urmează să întâlnească în turul al treilea preliminar al Ligii Campionilor câștigătoarea duelului dintre Partizan Belgrad (Serbia) și FC Dila Gori (Georgia), conform tragerii la sorți care a avut loc vineri la Nyon.

Steaua a tranșat în mare parte soarta calificării în turul al treilea al celei mai importante competiții continentale intercluburi, după victoria cu 2-0 obținută pe terenul slovacilor de la Trencin, marți seara, în prima manșă a turului II preliminar, partida retur urmând să se dispute pe 22 iulie, la București.

Partizan Belgrad a învins la rândul ei, cu 1-0 pe teren propriu, formația Dila Gori, returul fiind programat săptămâna viitoare în Georgia.

Iată programul complet al meciurilor din turul al treilea preliminar al Ligii Campionilor, comunicat de UEFA:

Ludogoreț Razgrad (Bulgaria)/FC Milsami Orhei (Republica Moldova) — KF Skenderbeu (Albania)/Crusaders FC (Irlanda de Nord)
FK Sarajevo (Bosnia)/Lech Poznan (Polonia) — FC Basel (Elveția)
HJK Helsinki (Finlanda)/FK Ventspils (Letonia) — NK Maribor (Slovenia)/FC Astana (Kazahstan)
Celtic Glasgow (Scoția)/Stjarnan (Islanda) — Qarabag FK (Azerbaidjan)/FK Rudar Pljevlja (Muntenegru)
FK Trencín (Slovacia)/FC Steaua Bucuresti (România) — Partizan Belgrad (Serbia)/FC Dila Gori (Georgia)
FC Midtjylland (Danemarca)/Lincoln FC (Gibraltar) — APOEL Nicosia (Cipru)/FK Vardar (Macedonia)
Hibernians FC (Malta)/ Maccabi Tel-Aviv FC (Israel) — FC Viktoria Plzen (Cehia)
Dinamo Zagreb (Croația)/CS Fola Esch (Luxemburg) — Molde FK (Norvegia)/FC Piunik (Armenia)
The New Saints FC (Țara Galilor)/Videoton (Ungaria) — BATE Borisov (Belarus)/Dundalk FC (Irlanda)
FC Salzburg (Austria) — Malmoe FF (Suedia)/FK ?algiris Vilnius (Lituania)
Fenerbahce Istanbul (Turcia) — Șahtior Donețk (Ucraina)
Panathinaikos Atena (Grecia) — FC Bruges (Belgia)
Young Boys Berna (Elveția) — AS Monaco (Franța)
ȚSKA Moscova (Rusia) — AC Sparta Praga (Cehia)
Rapid Viena (Austria) — AFC Ajax (Olanda)

Partidele din turul al treilea preliminar al Ligii Campionilor sunt programate pe 28/29 iulie (turul) și 4/5 august (returul). AGERPRES 

Trimite pe WhatsApp


Citește și:

populare
astăzi

1 Un raport devastator despre manipulatorii folosiți de PSD pentru a-i deruta și ațâța pe români pe tema COVID-1…

2 La Stampa / Elveția va refuza internarea la reanimare a bătrânilor bolnavi de coronavirus

3 Ciolacu, reacție dementă după ce a fost amendat de Poliție! Imbecilul se dă persecutat politic!

4 De citit! / Cele patru dorințe care stau la baza comportamentului uman / Memorabilul discurs al lui Bertrand Russe…

5 VIDEO Europarlamentar austriac: Nu știu dacă ați văzut cum se cultivă roșiile în Olanda, de aceea nu au gust. …