Liga I: Pandurii Târgu Jiu - FC Botoșani 0-3

Liga I: Pandurii Târgu Jiu - FC Botoșani 0-3

FC Botoșani a produs o mare surpriză prin victoria cu scorul de 3-0 (2-0) în fața formației Pandurii Târgu Jiu, sâmbătă seara, la Drobeta-Turnu Severin, într-un meci din etapa a 21-a Ligii I de fotbal.

Oaspeții conduceau cu 2-0, după prima jumătate de oră, prin golurile înscrise de Michael Ngadeu (14) și Sergiu Popovici (28). Botoșănenii au mai ratat ocazii de gol prin Popovici (25), Attila Hadnagy (31) și Gonzalo Cabrera (48). Ultimul gol al vizitatorilor a venit în prelungiri, când Stelian Cucu (90+5) a trimis în poartă, după Pedro Mingote a respins o lovitură liberă.

FC Botoșani este antrenată de Cristi Pustai, fostul tehnician al echipei gorjene.

În tur, Pandurii s-a impus cu 2-0 în deplasare.

Botoșănenii sunt la a doua victorie consecutivă.

Pandurii a pierdut pentru a patra oară în acest campionat. Și primul eșec (etapa a doua) a fost tot cu 0-3, acasă, cu Steaua.

CS Pandurii Târgu Jiu — FC Botoșani 0-3 (0-2), Stadion Municipal — Drobeta-Turnu Severin
Au marcat: Michael Ngadeu (14), Sergiu Popovici (28), Stelian Cucu (90+5).
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); arbitri asistenți: Vasile Marinescu (București), Miclos Istvan Nagy (Cluj-Napoca); arbitru de rezervă: Florin Ovidiu Mazilu (Satu Mare)
Observatori: Corneliu Fecioru (București) — CCA, Valer Șulea (Brașov) — LPF

AGERPRES 


populare
astăzi

1 Judecătorul Mihail Udroiu, cu 9 apartamente și o casă de 350 de metri pătrați, se pensionează la doar 48 de ani...

2 O chestie care dă fiori / Oamenii de știință au descoperit ADN uman într-un meteorit vechi de 2 miliarde de ani

3 Cine va conduce, de fapt, PSD...

4 BREAKING Shaorma cu de toate la PSD! / Numele vehiculate pentru viitoarea echipă de conducere, cu Grindeanu președinte

5 VIDEO Priviți ce-a făcut AI din noua strângere de mână ciudată dintre Trump și Macron