Liga I: Steaua București - CS Universitatea Craiova 2-0

Antrenorul Laurențiu Reghecampf a redebutat cu dreptul pe banca tehnică a echipei Steaua București, duminică seara, la Pitești, într-un meci câștigat de campioană cu scorul de 2-0 (0-0) în fața echipei CS Universitatea Craiova, în etapa a 21-a Ligii I de fotbal. Steaua a dominat categoric jocul și și-a creat numeroase ocazii de gol, însă a deschis târziu scorul, în min. 81, prin fundașul Paul Papp, cu un șut de la peste 30 de metri. Atacantul francez Gregory Tade (83) a închis tabela, din centrarea lui Adi Popa.

CSU a terminat meciul în zece oameni, după ce Alexandru Băluță a primit cartonașul roșu în minutul 90+1 (intrare brutală la Popa), la doar două minute de la introducerea sa pe teren.

În tur, Steaua a câștigat cu scorul de 2-1.

CSU are două eșecuri și un egal în ultimele trei partide și doar o victorie în ultimele șase. CSU a primit cartonașe roșii în patru din ultimele șase partide de campionat și în fiecare din ultimele cinci deplasări.

Steaua venea după două înfrângeri și un egal.

FC Steaua București — CS Universitatea Craiova 2-0 (0-0), Complex Sportiv Nicolae Dobrin — Pitești
Au marcat: Paul Papp (81), Gregory Tade (83).
Cartonaș roșu: Alexandru Băluță (CSU Craiova, 90+1).
Arbitru: Marius Avram (București); arbitri asistenți: Mircea Orbuleț (București), Vladimir Urzică (Piatra Neamț); arbitru de rezervă: Marcel Bîrsan (București)
Observatori: Eduard Dumitrescu (Pitești) — CCA, Viorel Ilinca (Pitești) — LPF

3 Piedone este pe punctul de a pierde inclusiv Sectorul 5... E disperare mare printre acoliții lui... Deh, s-a schimbat joaca...