Liga I: Viitorul Constanța - Dinamo 1-1

Viitorul Constanța a remizat pe teren propriu cu Dinamo București, scor 1-1 (0-0), într-un meci disputat sâmbătă etapa a 3-a a Ligii I de fotbal. Viitorul a punctat prin Răzvan Marin, în debutul reprizei secunde (minutul 47), și a condus până în minutul 79, când Patrick Petre, a adus egalarea, la mai puțin de zece minute de la intrarea în joc. Răzvan Marin este fiul lui Petre Marin, iar Patrick Petre, fiul lui Florentin Petre.

Cele două echipe sunt neînvinse în actualul sezon. Dinamo a urcat provizoriu pe locul 2, cu 5 puncte (o victorie, două remize), cu un atac modest, doar două goluri marcare, apărarea primind însă un singur gol. Viitorul, pe locul 6, are 3 puncte, obținute din tot atâtea remize, golaverajul echipei fiind 5-5.

FC Viitorul Constanța — FC Dinamo București 1-1 (0-0), stadion "Central" — Ovidiu
Au marcat Răzvan Marin (47), respectiv Patrick Petre (79)
Arbitru: Robert Dumitru (Sfântu Gheorghe — Covasna); arbitri asistenți: Bogdan Gheorghe (București), Florin Păunescu (Râmnicu Vâlcea); arbitru de rezervă: Sorin Andrei Antonie (București)
Observatori: Stan Prodan (Alexandria) — CCA, Paul Mincu (București)—LPF

3 Urmează bomba acestor alegeri? / AUR nu îndeplinește „o condiție de fond, determinantă” și toate candidaturile ar putea fi respinse!

4 Cea mai mare notă luată de Piedone în viața lui a fost un 6...