Adrian Mutu a debutat într-un meci oficial pentru FC Pune City

Adrian Mutu a debutat într-un meci oficial pentru FC Pune City

Adrian Mutu a debutat într-un meci oficial pentru FC Pune City, atacantul român evoluând din minutul 61 în meciul câștigat luni cu 3-1 de echipa sa, pe teren propriu, în fața lui Mumbai City FC, în prima etapă din Super Liga indiană de fotbal.

Mutu, în vârstă de 36 de ani, l-a înlocuit pe autorul primelor două goluri, turcul Tuncay Șanli. Acesta a punctat în minutele 12 și 56, celălalt gol al gazdelor datorându-se indianului Israil Gurung (68). Pentru oaspeți a marcat francezul Frederic Piquionne (35).

LA FC Pune City, antrenată de fostul internațional englez David Platt, au jucat, printre alții, ivorianul Didier Zokora și argentinianul Diego Colotto. La Mumbai City FC a intrat pe teren în minutul 75 cel care este antrenor-jucător la acest club, un alt veteran celebru, atacantul francez Nicolas Anelka. La învinși a fost titular fundașul ceh Pavel Cmovs, care în a doua parte a sezonului trecut a jucat la Rapid București.

Adrian Mutu nu a mai jucat fotbal din septembrie 2014, când și-a reziliat contractul cu Petrolul Ploiești. AGERPRES 


populare
astăzi

1 BREAKING Ciprian Ciucu este noul primar al Bucureștiului!

2 Hopa! Ce avem noi aici?

3 VIDEO Pe asta ați văzut-o?

4 LIVE Rezultate alegeri Primăria București / Ciprian Ciucu, câștigător detașat al fotoliului de primar general

5 Dezvăluiri bombă. Numele femeilor celebre care îl „vizitau” pe Adrian Mutu, după transferul în Anglia. „Pe asta n-am mai spus-o. A fost acolo”