AlegeriLocale2020/Orban: Suntem singurii care avem puterea de a bate PSD

AlegeriLocale2020/Orban: Suntem singurii care avem puterea de a bate PSD

Preşedintele PNL, premierul Ludovic Orban, a afirmat miercuri, la Curtea de Argeş, că liberalii sunt singurii care îi pot învinge pe social-democraţi în alegeri.

"Suntem singurii (...) care avem puterea de a bate PSD. PSD nu e simplu de bătut. După fiecare bătaie pe care a încasat-o PSD, că s-a săturat lumea de minciunile lor, uşor-uşor au mizat pe uitare, au revenit şi de fiecare dată au revenit şi au mai distrus ceva din ţara asta, au mai creat o întârziere pentru vreun proiect, au mai nenorocit nişte oameni, au mai alungat nişte tineri din ţară la fiecare revenire la putere", a declarat Orban.

În opinia sa, un atu al PNL în alegerile locale îl reprezintă primarii liberali aflaţi deja în funcţie şi care au demonstrat că se poate face performanţă în administraţie.

"Primarii pe care îi avem se deosebesc radical de cei mai mulţi dintre primarii PSD. Unde sunt primari liberali există investiţii, există atragere de fonduri europene şi proiecte pe fonduri europene, (...) există dezvoltare a infrastructurii (...). Lucrul ăsta trebuie să-l spunem oamenilor, să le arătăm că merită să încerce pe mâna liberalilor", a spus liderul PNL.

Premierul Ludovic Orban a participat miercuri, la Piteşti şi Curtea de Argeş, la evenimentele de prezentare a candidaţilor PNL pentru alegerile din 27 septembrie. AGERPRES 


populare
astăzi

1 BREAKING Administratoarea blocului din Rahova a ajuns la audieri și susține că reprezentanții firmei recomandate de Distrigaz au rupt sigiliul

2 De citit...

3 Virginia Giuffre a mărturisit că a fost violată de un „prim-ministru cunoscut” pe insula lui Epstein. „Am ieșit plină de sânge”

4 Un oficial al BNR, declarații surprinzătoare despre recuperarea Tezaurului României din Rusia la un post TV din Polonia

5 Postarea lui CTP despre tragedia din cartierul Rahova a stârnit dezbateri aprinse: „Îți pasă mai mult de ucraineni decât de români”