Argeş: 82 de persoane în carantină şi 249 autoizolate la domiciliu; niciun caz confirmat de infectare cu COVID-19

În judeţul Argeş sunt 82 de persoane în carantină şi 249 autoizolate la domiciliu, nefiind confirmat niciun caz de infectare cu COVID-19, a anunţat, duminică, Instituţia Prefectului.

Numărul celor aflaţi în carantină a crescut cu 15 în ultimele 24 de ore, în timp ce numărul celor aflaţi în autoizolare a scăzut cu 12.

La nivel naţional au fost confirmate până duminică 123 de cazuri de infectare cu noul coronavirus , cele mai multe fiind în Bucureşti. De asemenea, sunt 14.565 de persoane izolate în România, iar în carantină - 2.723. AGERPRES


populare
astăzi

1 Primul an de austeritate sub Bolojan / A redus deficitul, dar economia României a intrat în recesiune tehnică

2 Așa o fi? / Ceva grav de tot urmează a se întâmpla în războiul din Ucraina

3 Ăla cu ceas Cartier de 44.000 de euro e președintele PSD al CJ Olt...

4 Imagini care dau fiori vizavi de Porțile de Fier 2

5 Imagini din Europa pentru prostovanii din Ro care cred că Occidentul ne-a furat apa din Dunăre...