Bărbatul acuzat că a agresat sexual o polițistă în Gara de Nord, trimis în judecată în stare de libertate VIDEO

Bărbatul acuzat că a agresat sexual o polițistă în Gara de Nord, trimis în judecată în stare de libertate VIDEO

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 1 al Capitalei l-au trimis în judecată, vineri, în stare de libertate, pe bărbatul anchetat pentru fapte de agresiune sexuală şi ameninţare produse în Gara de Nord, la adresa unei polițiste.

Bărbatul care ar fi atins o poliţistă în zona intimă, ulterior ameninţând-o pe aceasta, în Gara de Nord din Capitală, a fost reţinut pentru 24 de ore, din seara zilei de 14 aprilie până în seara zilei următoare, însă ”măsura reţinerii a fost infirmată din oficiu, de către procuror, pentru vicii de procedură”, arată g4media.ro. Ulterior, bărbatul, care este inculpat pentru agresiune sexuală şi ameninţare, a fost lăsat în libertate.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 VIDEO Iranul a umblat la „cutia cu maimuțe”?

2 Ce se întâmplă oare? / Un editorial care dă de gândit despre PSD. S-a format masa critică pentru măturarea grupării Ciolacu-Grindeanu?

3 Uite un caz despre ce înseamnă școală și justiție în Ro...

4 Un secret bine păzit, inexpugnabil, al Iranului

5 Cea mai nouă și dătătoare de speranță predicție a lui Ray Kurzweil, unul dintre cei mai cunoscuți futurologi ai Silicon Valley