DGPMB: 12 mandate de percheziţie domiciliară şi 17 mandate de aducere, în Bucureşti, Ilfov şi Teleorman

Poliţişti ai Secţiei 1 pun în aplicare miercuri 12 mandate de percheziţie domiciliară şi 17 mandate de aducere, în Bucureşti, Ilfov şi Teleorman, în cadrul unui dosar in care se efectuează cercetări sub aspectul săvârşirii infracţiunii înşelăciune, fals în înscrisuri sub semnătură privată şi uz de fals, anunţă DGPMB.

Din datele şi probele administrate în cauză a rezultat presupunerea rezonabilă că mai multe persoane, utilizând documente false, ar fi obţinut credite de la mai multe instituţii financiare din Bucureşti.

Persoanele vor fi audiate la sediul Secţiei 1 Poliţie.

Acţiunea beneficiază de sprijinul Direcţiei Operaţiuni Speciale din cadrul Inspectoratului General al Poliţiei Române, precum şi de sprijin din partea Inspectoratelor Judeţene de Poliţie Ilfov şi Teleorman. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului