DIICOT: Captură de 4,5 kg heroină, la Timișoara

Procurorii DIICOT - Serviciul Teritorial Timișoara au prins, miercuri, doi cetățeni sârbi, de origine albaneză, care transportau într-un autoturism 4,5 kilograme heroină, valoarea de piață a drogurilor fiind de aproximativ 250.000 euro.

Potrivit unui comunicat al DIICOT, procurorii, împreună cu ofițeri de poliție judiciară din cadrul Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Timișoara, au destructurat o grupare specializată în traficul internațional de droguri de mare risc pe relația Turcia — Albania — Italia via Bulgaria — România.  AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?