Document/Orban, cel mai sărac premier al României de după 1990

Document/Orban, cel mai sărac premier al României de după 1990

Orban, cel mai sărac premier al României de după 1990. Modesta declarație de avere a lui Ludovic Orban: Nicio casă de locuit, niciun teren, mașină din 2007 și venituri de 3.000 de lei pe lună.

Ludovic Orban a încasat anul trecut 28.356 de lei pentru consultanța tehnică acordată unei firme de foraj deținută de un libanez cu cetățenie italiană, și 9.000 de lei pentru consultanță tehnică acordată societății de avocatură a lui Doru Trăilă, fostul soț al Cristinei Trăilă, potrivit declarației de avere postate pe site-ul guvernului.

Declarația de avere a lui Ludovic Orban:

Cristina Trăilă, actual deputat PNL, a fost președinte al Autorității Naționale pentru Reglementarea și Monitorizarea Achizițiilor Publice (ANRMAP).

Firma de extracție a gazelor naturale se numește Revicond Canaltech SRL și are sediul în comuna Rîciu din județul Mureș. Acționari cu părți egale sunt Said Ghanem (cetățean italian de origine libaneză, care mai apare la Registrul Comerțului ca acționar în multe alte firme) și o firmă controlată de Daniel Ioan Boca.

Ludovic Orban împreună cu soția sa o casă și un Volkswagen din 2007. Familia Orban nu are bijuterii, plasamente financiare sau acțiuni la firme și deține circa 13.000 de euro în două conturi.

În schimb, premierul Orban apare ca președinte al unei entități neprecizate (fie ONG, fie organ de conducere al unei societăți comerciale sau al unui grup de interes economic), potrivit declarației de interese.

Lista prim-miniștrilor

Din 1859 până în 1862, cele două Principate aveau fiecare câte un Guvern, cu sediul în Iași, respectiv București. În 1862 Alexandru Ioan Cuza a modificat Constituția și a stabilit un singur Guvern, cu sediul în București.

PM
Nr. Nume
(naștere–deces) Portret Alegeri Mandat Partid Cabinet Cab.
Nr. Principatele Unite
Președinții Consiliului de Miniștri
1862–1881 1 — 2 3 4 (2) 5 6 (5) 7 8 9 10 11 12 (5) (6) 13 (12) 14 Regatul României
Președinții Consiliului de Miniștri
1881–1947 14 15 (14) 16 (6) 17 (13) (6) 18 19 (18) 20 21 (18) (20) (18) 22 (21) 23 (22) 24 25 26 (22) 27 28 (24) 29 (22) (24) 30 (22) 31 32 33 (32) (33) 34 (28) (32) (28) 35 — 36 37 38 39 40 41 (36) 42 43 44 45 46 Republica Socialistă România
Președinții Consiliului de Miniștri (informal prim-miniștri)
1947–1989 46 47 48 49 50 51 52 România după 1989 53 54 55 56 — 57 — 58 59 — 60 61 — 62 63 — (63) — (63) — 64 65 66 — 67 68
Barbu Catargiu
(1807–1862)
Barbu Catargiu2.jpg   22 ianuarie 1862 8 iunie 1862 C B. Catargiu 1
Apostol Arsache
(1792–1874)
Prim-ministru interimar
Apostol Arsache1.jpg 8 iunie 1862 23 iunie 1862 C
Nicolae Kretzulescu
(1812–1900)
Nicolae Cretulescu.jpg 24 iunie 1862 11 octombrie 1863 LM N. Kretzulescu I 2
Mihail Kogălniceanu
(1817–1891)
Mihail Kogalniceanu utexas.jpg 1864 11 octombrie 1863 26 ianuarie 1865 LM Kogălniceanu 3
Constantin Bosianu
(1815–1882)
Constantin Bosianu.jpg 26 ianuarie 1865 14 iunie 1865 LM Bosianu 4
Nicolae Kretzulescu
(1812–1900)
(al doilea mandat)
Nicolae Cretulescu.jpg 14 iunie 1865 11 februarie 1866 LM N. Kretzulescu II 5
Ion Ghica
(1816–1897)
Ion Ghica 02.jpg Apr. 1866 11 februarie 1866 10 mai 1866 LM I. Ghica I 6
Lascăr Catargiu
(1823–1899)
Lascarcatargiu.jpg 11 mai 1866 13 iulie 1866 C L. Catargiu I 7
Ion Ghica
(1816–1897)
(al doilea mandat)
Ion Ghica 02.jpg Nov. 1866 15 iulie 1866 21 februarie 1867 LM I. Ghica II 8
Constantin Al. Kretzulescu
(1809–1884)
Constantin Al. Creţulescu.jpg 1 martie 1867 4 august 1867 LR C. A. Kretzulescu 9
Ștefan Golescu
(1809–1874)
Stefan Golescu - foto.jpg 26 noiembrie 1867 12 mai 1868 LR Ș. Golescu 10
Nicolae Golescu
(1810–1877)
Nicolae Golescu - foto.jpg 1 mai 1868 15 noiembrie 1868 LR N. Golescu 11
Dimitrie Ghica
(1816–1897)
Dimitrie Ghica.jpg 16 noiembrie 1868 27 ianuarie 1870 CM D. Ghica 12
Alexandru G. Golescu
(1819–1881)
Alexandru G. Golescu1.jpg 1869 2 februarie 1870 18 aprilie 1870 LM A. G. Golescu 13
Manolache Costache Epureanu
(1823–1884)
Manolache Costache Epureanu.jpg   20 aprilie 1870 14 decembrie 1870 C Epureanu I 14
Ion Ghica
(1816–1897)
(al treilea mandat)
Ion Ghica 02.jpg   18 decembrie 1870 11 martie 1871 LM I. Ghica III 15
Lascăr Catargiu
(1823–1899)
(al doilea mandat)
Lascarcatargiu.jpg   11 martie 1871 30 martie 1876 C L. Catargiu II 16
Ioan Emanoil Florescu
(1819–1893)
Emanoil Ion Florescu 01.jpg   4 aprilie 1876 26 aprilie 1876 C Florescu I 17
Manolache Costache Epureanu
(1823–1884)
(al doilea mandat)
Manolache Costache Epureanu.jpg   6 mai 1876 5 august 1876 PNL Epureanu II 18
Ion C. Brătianu
(1821–1891)
D. William - S.E. Mr Jean C. Bratiano - Président du Conseil des Ministres.jpg   5 august 1876 24 noiembrie 1878 PNL I. C. Brătianu I 19
25 noiembrie 1878 10 iulie 1879 I. C. Brătianu II 20
11 iulie 1879 13 martie 1881 I. C. Brătianu III 21
Ion C. Brătianu
(1821–1891)
D. William - S.E. Mr Jean C. Bratiano - Président du Conseil des Ministres.jpg   13 martie 1881 9 aprilie 1881 PNL I. C. Brătianu III 21
Dumitru Brătianu
(1818–1892)
Dimitrie Brătianu.png   10 aprilie 1881 8 iunie 1881 PNL D. Brătianu 22
Ion C. Brătianu
(1821–1891)
(al doilea mandat)
D. William - S.E. Mr Jean C. Bratiano - Président du Conseil des Ministres.jpg   9 iunie 1881 20 martie 1888 PNL I. C. Brătianu IV 23
Theodor Rosetti
(1837–1923)
Teodor Rosetti.jpg   23 martie 1888 11 noiembrie 1888 PC Rosetti I 24
12 noiembrie 1888 22 martie 1889 Rosetti II 25
Lascăr Catargiu
(1823–1899)
(al treilea mandat)
Lascarcatargiu.jpg   29 martie 1889 3 noiembrie 1889 PC L. Catargiu III 26
Gheorghe Manu
(1833–1911)
Gheorghe Manu.jpg   5 noiembrie 1889 15 februarie 1891 PC Manu 27
Ioan Emanoil Florescu
(1819–1893)
(al doilea mandat)
Emanoil Ion Florescu 01.jpg   2 martie 1891 29 decembrie 1891 PC Florescu II 28
Lascăr Catargiu
(1823–1899)
(al patrulea mandat)
Lascarcatargiu.jpg   29 decembrie 1891 15 octombrie 1895 PC L. Catargiu IV 29
Dimitrie A. Sturdza
(1833–1914)
Sturdza.jpg   15 octombrie 1895 2 decembrie 1896 PNL Sturdza I 30
Petre S. Aurelian
(1833–1909)
Petre S Aurelian1.jpg   2 decembrie 1896 12 aprilie 1897 PNL Aurelian 31
Dimitrie A. Sturdza
(1833–1914)
(al doilea mandat)
Sturdza.jpg   12 aprilie 1897 23 aprilie 1899 PNL Sturdza II 32
Gheorghe Grigore Cantacuzino
(1832–1913)
Cantacuzino.jpg   23 aprilie 1899 19 iulie 1900 PC Cantacuzino I 33
Petre P. Carp
(1837–1919)
Carp (The Road to Romanian Independence).JPG   19 iulie 1900 13 februarie 1901 PC Carp I 34
Dimitrie A. Sturdza
(1833–1914)
(al treilea mandat)
Sturdza.jpg   27 februarie 1901 4 ianuarie 1906 PNL Sturdza III 35
Gheorghe Grigore Cantacuzino
(1832–1913)
(al doilea mandat)
Cantacuzino.jpg   4 ianuarie 1906 24 martie 1907 PC Cantacuzino II 36
Dimitrie A. Sturdza
(1833–1914)
(al patrulea mandat)
Sturdza.jpg   24 martie 1907 9 ianuarie 1909 PNL Sturdza IV 37
Ion I. C. Brătianu
(1864–1927)
Ion I C Bratianu - Foto01.jpg   9 ianuarie 1909 4 martie 1909 PNL I. I. C. Brătianu I 38
4 martie 1909 28 decembrie 1910 I. I. C. Brătianu II 39
Petre P. Carp
(1837–1919)
(al doilea mandat)
Carp (The Road to Romanian Independence).JPG   29 decembrie 1910 28 martie 1912 PC Carp II 40
Titu Maiorescu
(1840–1917)
Titu Maiorescu - Foto01.jpg   28 martie 1912 14 octombrie 1912 PC Maiorescu I 41
14 octombrie 1912 31 decembrie 1913 Maiorescu II 42
Ion I. C. Brătianu[a]
(1864–1927)
(al doilea mandat)
Ion I C Bratianu - Foto01.jpg   4 ianuarie 1914 10 decembrie 1916 PNL I. I. C. Brătianu III 43
11 decembrie 1916 28 ianuarie 1918 I. I. C. Brătianu IV 44
Alexandru Averescu[a]
(1859–1938)
Le général Averescu, commandant du 1er corps d'armée roumain.jpg   29 ianuarie 1918 4 martie 1918 Mil. Averescu I 45
Alexandru Marghiloman[a]
(1854–1925)
Marghiloman 2.jpg   5 martie 1918 23 octombrie 1918 PC Marghiloman 46
Constantin Coandă[a]
(1857–1932)
Constantin Coanda.jpg   24 octombrie 1918 29 noiembrie 1918 Mil. Coandă 47
Ion I. C. Brătianu
(1864–1927)
(al treilea mandat)
Ion I C Bratianu - Foto01.jpg   29 noiembrie 1918 26 septembrie 1919 PNL I. I. C. Brătianu V 48
Arthur Văitoianu
(1864–1956)
ArturVaitoianu.jpg   27 septembrie 1919 30 noiembrie 1919 Mil. Văitoianu 49
Alexandru Vaida-Voevod
(1872–1950)
Vaida-Voevod.jpg 1919 1 decembrie 1919 12 martie 1920 PNR Vaida I 50
Alexandru Averescu
(1859–1938)
(al doilea mandat)
Le général Averescu, commandant du 1er corps d'armée roumain.jpg 1920 13 martie 1920 16 decembrie 1921 PP Averescu II 51
Take Ionescu
(1858–1922)
1900 - Take Ionescu vorbind.PNG 17 decembrie 1921 19 ianuarie 1922 PC-D Ionescu 52
Ion I. C. Brătianu
(1864–1927)
(al patrulea mandat)
Ion I C Bratianu - Foto01.jpg 1922 19 ianuarie 1922 29 martie 1926 PNL I. I. C. Brătianu VI 53
Alexandru Averescu
(1859–1938)
(al treilea mandat)
Le général Averescu, commandant du 1er corps d'armée roumain.jpg 1926 30 martie 1926 4 iunie 1927 PP Averescu III 54
Barbu A. Știrbey
(1872–1946)
Barbu Stirbey.jpg 4 iunie 1927 20 iunie 1927 Ind. Știrbey 55
Ion I. C. Brătianu
(1864–1927)
(al cincilea mandat)
Ion I C Bratianu - Foto01.jpg 1927 21 iunie 1927 24 noiembrie 1927 PNL I. I. C. Brătianu VII 56
Vintilă I. C. Brătianu
(1867–1930)
Vintila Bratianu - Foto01.jpg 24 noiembrie 1927 9 noiembrie 1928 PNL V. I. C. Brătianu 57
Iuliu Maniu
(1873–1953)
Bundesarchiv Bild 183-2000-0518-507, Julius Maniu.jpg 1928 10 noiembrie 1928 6 iunie 1930 PN-Ț Maniu I 58
Gheorghe Mironescu
(1874–1949)
Gheorghe Mironescu.jpg 7 iunie 1930 12 iunie 1930 PN-Ț Mironescu I 59
Iuliu Maniu
(1873–1953)
(al doilea mandat)
Bundesarchiv Bild 183-2000-0518-507, Julius Maniu.jpg 13 iunie 1930 9 octombrie 1930 PN-Ț Maniu II 60
Gheorghe Mironescu
(1874–1949)
(al doilea mandat)
Gheorghe Mironescu.jpg 10 octombrie 1930 17 aprilie 1931 PN-Ț Mironescu II 61
Nicolae Iorga
(1871–1940)
Nicolae Iorga portret.png 1931 18 aprilie 1931 5 iunie 1932 PN-D Iorga 62
Alexandru Vaida-Voevod
(1872–1950)
(al doilea mandat)
Vaida-Voevod.jpg 1932 6 iunie 1932 10 august 1932 PN-Ț Vaida II 63
11 august 1932 19 octombrie 1932 Vaida III 64
Iuliu Maniu
(1873–1953)
(al treilea mandat)
Bundesarchiv Bild 183-2000-0518-507, Julius Maniu.jpg 20 octombrie 1932 13 ianuarie 1933 PN-Ț Maniu III 65
Alexandru Vaida-Voevod
(1872–1950)
(al treilea mandat)
Vaida-Voevod.jpg 14 ianuarie 1933 13 noiembrie 1933 PN-Ț Vaida IV 66
Ion Gheorghe Duca
(1879–1933)
Ion Gheorghe Duca - Foto02.jpg 1933 14 noiembrie 1933 29 decembrie 1933 PNL Duca 67
Constantin I. Angelescu
(1869–1948)
Prim-ministru interimar
Constantin Angelescu.jpg 29 decembrie 1933 3 ianuarie 1934 PNL
Gheorghe Tătărescu
(1886–1957)
Gheorghe Tătărescu.jpg 4 ianuarie 1934 1 octombrie 1934 PNL Tătărescu I 68
2 octombrie 1934 28 august 1936 Tătărescu II 69
29 august 1936 14 noiembrie 1937 Tătărescu III 70
17 noiembrie 1937 28 decembrie 1937 Tătărescu IV 71
Octavian Goga
(1881–1938)
Octavian Goga.jpg 1937 29 decembrie 1937 10 februarie 1938 PNC Goga 72
Patriarhul Miron Cristea
(1868–1939)
Miron Cristia patriach of Romania.JPG 11 februarie 1938 29 martie 1938 Ind. Cristea I 73
30 martie 1938 31 ianuarie 1939 Cristea II 74
1 februarie 1939 6 martie 1939 Cristea III 75
Armand Călinescu
(1893–1939)
Armand Calinescu.jpg 1939 7 martie 1939 21 septembrie 1939 FRN Călinescu 76
Gheorghe Argeșanu
(1883–1940)
Argeseanu Gheorghe2.jpg 21 septembrie 1939 28 septembrie 1939 FRN Argeșanu 77
Constantin Argetoianu
(1871–1955)
Constantin Argetoianu. Portret fotografic..jpg 28 septembrie 1939 23 noiembrie 1939 FRN Argetoianu 78
Gheorghe Tătărescu
(1886–1957)
(al doilea mandat)
Gheorghe Tătărescu.jpg 24 noiembrie 1939 10 mai 1940 FRN Tătărescu V 79
11 mai 1940 3 iulie 1940 Tătărescu VI 80
Ion Gigurtu
(1886–1959)
Ion Gigurtu.jpg 4 iulie 1940 4 septembrie 1940 FRN Gigurtu 81
Ion Antonescu[b]
(1882–1946)
  4 septembrie 1940 14 septembrie 1940 Mil. Antonescu I 82
14 septembrie 1940 24 ianuarie 1941 Antonescu II 83
27 ianuarie 1941 23 august 1944 Antonescu III 84
Constantin Sănătescu
(1885–1947)
ConstantinSanatescu.jpg 23 august 1944 3 noiembrie 1944 Mil. Sănătescu I 85
4 noiembrie 1944 5 decembrie 1944 Sănătescu II 86
Nicolae Rădescu
(1874–1953)
Nicolae Radescu.jpg 6 decembrie 1944 28 februarie 1945 Mil. Rădescu 87
Petru Groza
(1884–1958)
Petru Groza Anefo.jpg 6 martie 1945 30 noiembrie 1946 FP Groza I 88
1946 1 decembrie 1946 29 decembrie 1947 Groza II 89
Petru Groza
(1884–1958)
Petru Groza Anefo.jpg 30 decembrie 1947 14 aprilie 1948 FP Groza III 90
1948 15 aprilie 1948 2 iunie 1952 Groza IV 91
Gheorghe Gheorghiu-Dej
(1901–1965)
Gheorghe Gheorghiu-Dej1.jpg 2 iunie 1952 28 ianuarie 1953 PMR Gheorghiu-Dej I 92
1952 28 ianuarie 1953 4 octombrie 1955 Gheorghiu-Dej II 93
Chivu Stoica
(1908–1975)
Chivu Stoica 1957.jpg 4 octombrie 1955 19 martie 1957 PMR Stoica I 94
1957 20 martie 1957 20 martie 1961 Stoica II 95
Ion Gheorghe Maurer
(1902–2000)
Ion Gheorghe Maurer.jpg 1961 21 martie 1961 17 martie 1965 PCR Maurer I 96
1965 18 martie 1965 20 august 1965 Maurer II 97
21 august 1965 8 decembrie 1967 Maurer III 98
9 decembrie 1967 12 martie 1969 Maurer IV 99
1969 13 martie 1969 27 februarie 1974 Maurer V 100
Manea Mănescu
(1916–2009)
Manea Manescu.jpg 27 februarie 1974 18 martie 1975 PCR Mănescu I 101
1975 18 martie 1975 30 martie 1979 Mănescu II 102
Ilie Verdeț
(1925–2001)
Ilie Verdet.jpg 30 martie 1979 29 martie 1980 PCR Verdeț I 103
1980 29 martie 1980 20 mai 1982 Verdeț II 104
Constantin Dăscălescu
(1923–2003)
Constantin Dăscălescu 1983b.jpg 21 mai 1982 28 martie 1985 PCR Dăscălescu I 105
1985 29 martie 1985 22 decembrie 1989 Dăscălescu II 106
Petre Roman[c]
(1946–)
Petre Roman.jpg 26 decembrie 1989 28 iunie 1990 FSN Roman I 107
1990 28 iunie 1990 30 aprilie 1991 Roman II 108
30 aprilie 1991 16 octombrie 1991 Roman III 109
Theodor Stolojan
(1943–)
Conventia PD-L 2013 - Theodor Stolojan (2).jpg 16 octombrie 1991 19 noiembrie 1992 FSN Stolojan 110
Nicolae Văcăroiu
(1943–)
Nicolae Văcăroiu.jpg 1992 19 noiembrie 1992 11 decembrie 1996 PDSR Văcăroiu 111
Victor Ciorbea
(1954–)
Victor Ciorbea 2013-11-23.JPG 1996 12 decembrie 1996 30 martie 1998 PNȚCD Ciorbea 112
Gavril Dejeu
(1932–)
Prim-ministru interimar
Gavril+Dejeu+dezv% C3% 84% C6% 92luie+culisele+guvern% C3% 84% C6% 92rii+CDR 305840.jpg 30 martie 1998 17 aprilie 1998 PNȚCD
Radu Vasile
(1942–2013)
Radu Vasile(2).tif 17 aprilie 1998 13 decembrie 1999 PNȚCD Vasile 113
Alexandru Athanasiu
(1955–)
Prim-ministru interimar
  13 decembrie 1999 22 decembrie 1999 PDSR
Mugur Isărescu
(1949–)
Mugur Isărescu.jpg 22 decembrie 1999 28 decembrie 2000 Ind. Isărescu 114
Adrian Năstase
(1950–)
Adrian Năstase3.jpg 2000 28 decembrie 2000 21 decembrie 2004 PSD Năstase 115
Eugen Bejinariu
(1959–)
Prim-ministru interimar
Eugen Bejinariu 2014-03-17.jpg 21 decembrie 2004 28 decembrie 2004 PSD
Călin Popescu-Tăriceanu
(1952–)
Victor Ponta la semnarea declaratiei politice privind infiintarea USL 2.0 - 14.11 (4) (15621866127) (cropped 2).jpg 2004 29 decembrie 2004 5 aprilie 2007 PNL Tăriceanu I 116
5 aprilie 2007 22 decembrie 2008 Tăriceanu II 117
Emil Boc
(1966–)
Conventia PD-L 2013 - Emil Boc (1) (cropped).jpg 2008 22 decembrie 2008 23 decembrie 2009 PDL Boc I 118
23 decembrie 2009 6 februarie 2012 Boc II 119
Cătălin Predoiu
(1968–)
Prim-ministru interimar
Cătălin Predoiu 2008.jpg 6 februarie 2012 9 februarie 2012 Ind.
Mihai Răzvan Ungureanu
(1968–)
Mihai Răzvan Ungureanu 2013-11-23.jpg 9 februarie 2012 7 mai 2012 Ind. Ungureanu 120
Victor Ponta
(1972–)
Victor Ponta debate November 2014.jpg 7 mai 2012 21 decembrie 2012 PSD Ponta I 121
2012 21 decembrie 2012 26 februarie 2014 Ponta II 122
5 martie 2014 17 decembrie 2014 Ponta III 123
17 decembrie 2014 22 iunie 2015 Ponta IV 124
Gabriel Oprea
(1961–)
Prim-ministru interimar
Gabriel Oprea.jpg 22 iunie 2015 9 iulie 2015 UNPR
Victor Ponta
(1972–)
Victor Ponta debate November 2014.jpg 9 iulie 2015 29 iulie 2015 PSD
Gabriel Oprea
(1961–)
Prim-ministru interimar
Gabriel Oprea.jpg 29 iulie 2015 10 august 2015 UNPR
Victor Ponta
(1972–)
Victor Ponta debate November 2014.jpg 10 august 2015 5 noiembrie 2015 PSD
Sorin Cîmpeanu
(1968–)
Prim-ministru interimar
SorinCîmpeanu2015 (cropped).jpg 5 noiembrie 2015 17 noiembrie 2015 ALDE
Dacian Cioloș
(1969–)
EPP Congress 2187 (8096672652) (cropped).jpg 17 noiembrie 2015 4 ianuarie 2017 Ind. Cioloș 125
Sorin Grindeanu
(1973–)
Sorin Grindeanu in Geneva - 2018 (25019917997) (cropped).jpg 2016 4 ianuarie 2017 29 iunie 2017 PSD Grindeanu 126
Mihai Tudose
(1967–)
Mihai Tudose 2018.jpg 29 iunie 2017 16 ianuarie 2018 PSD Tudose 127
Mihai Fifor
(1970–)
Prim-ministru interimar
Mihai-Viorel Fifor.jpg 16 ianuarie 2018 29 ianuarie 2018 PSD
Viorica Dăncilă
(1963–)
Reuven Rivlin at a meeting with Viorica Dăncilă, April 2018 (3549) (cropped).jpg 29 ianuarie 2018 4 noiembrie 2019 PSD Dăncilă 128
Ludovic Orban
(1963–)
EPP Summit, Sibiu, May 2019 (47021083044) (cropped).jpg 4 noiembrie 2019 În funcție PNL Orban 129

România a folosit calendarul iulian până la 1 aprilie 1919, dar toate datele sunt conforme cu calendarul gregorian (1 aprilie 1919 devenind 14 aprilie 1919).

Trimite pe WhatsApp


Citește și:

populare
astăzi

1 S-a ținut de cuvânt! Bolojan a tăiat joi jumătate din posturile de la CJ Bihor și desființează trei structuri …

2 Un jandarm sibian de 43 de ani, coronasceptic, a murit după ce s-a infectat / Căpitanul Ionuț Câmpean, acum câte…

3 FOTO Priviți unde și-a parcat mașina Nicușor Dan în prima zi de Primar General al Capitalei

4 VIDEO Primul Guvern USL s-a făcut în Dubai, pe marginea piscinei hotelului Atlantis / Scheletele lui Ponta și Gh…

5 Asta este consiliera șefului AEP! Mitulețu-Buică tocmai i-a acordat o insignă și o diplomă de excelență!