Elvețianul Federer, calificat în sferturi de finală la Roland Garros

Elvețianul Federer, calificat în sferturi de finală la Roland Garros

Tenismanul elvețian Roger Federer, cap de serie 2, s-a calificat luni în sferturile de finală ale turneului de la Roland Garros, al doilea Grand Slam al anului, după ce l-a învins pe francezul Gael Monfils, cap de serie 13, cu 6-3, 4-6, 6-4, 6-1.

Partida s-a întrerupt duminică la scorul de 1-1 la seturi și s-a reluat luni. Federer, învingător la Roland Garros în 2009, va juca în sferturi cu conaționalul său Stanislas Wawrinka.

Tot în sferturi s-a calificat și spaniolul David Ferrer, cap de serie 7, care l-a eliminat pe croatul Marin Cilic, cap de serie 9, cu 6-2, 6-2, 6-4. AGERPRES


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 O informație care dă de gândit...

3 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?