Fotbal - Liga I: Academica Clinceni - FC Voluntari 2-1, în play-out

Echipa de fotbal Academica Clinceni a învins cu scorul de 2-1 (1-0) formaţia FC Voluntari, vineri, într-o partidă disputată pe teren propriu din cadrul etapei a 10-a a play-out-ului Ligii I.

Formaţia condusă de Ilie Poenaru a deschis scorul în minutul 38, când Adrian Şut a primit o pasă de la Eugeniu Cebotaru şi a înscris cu un şut plasat de la aproximativ 14 metri. Academica şi-a mărit avantajul pe tabela de marcaj în repriza a doua, Jovan Markovic profitând de o eroare de începător a portarului oaspeţilor Valentin Cojocaru.

Golul echipei FC Voluntari a fost înscris în Alexandru Tudorie, acesta trimiţând cu capul în plasă o minge centrată din lovitură liberă de brazilianul Eric.

În urma acestui rezultat, Academica Clinceni urcă pe poziţia a doua a clasamentului play-out-ului Ligii I, cu 29 de puncte, depăşind-o pe FC Voluntari, care a coborât pe locul 3, cu 28 de puncte.

Academica Clinceni - FC Voluntari 2-1 (1-0), Stadion Arena 1 - Clinceni
Au marcat: Adrian Şut (38), Jovan Markovic (61) / Alexandru Tudorie (75)
Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi); arbitri asistenţi: Andrei Constantinescu (Bucureşti), Alexandru Vodă (Alba Iulia); arbitru de rezervă: Ionuţ Coza (Cernica)
Observator: Irina Mîrţ (Bucureşti) - CCA.
AGERPRES (AS-editor: Marius Ţone, editor online: Simona Aruştei)

2 Justiția din Ro a comis-o din nou! Asta e din aia jegoasă, făcută în nesimțire!

3 VIDEO Asta cu cei doi militari ucraineni de origine română, tată și fiu, o fi adevărată?

5 Schimbare de tactică? / Rușii au atacat aseară Ucraina cu drone necunoscute, mai greu de interceptat