Fotbal - Liga I: Chindia Târgovişte - UTA 1-1

Chindia Târgovişte a terminat la egalitate cu UTA Arad, 1-1 (1-0), sâmbătă, pe teren propriu, la Buftea, într-un meci din etapa a 23-a a Ligii I de fotbal.

Chindia, care a dominat prima repriză, a deschis scorul prin Daniel Popa (31), cu un şut din unghi.

UTA a controlat repriza secundă şi a reuşit să egaleze in extremis, prin fundaşul Erico Da Silva (90+2), după o minge respinsă greşit de Andrei Piţian.

Dumitraşcu a ratat cea mai mare ocazie a echipei antrenate de Emil Săndoi, singur cu portarul Florin Iacob, iar arădenii au irosit şanse prin Denis Rusu., Adrian Petre şi Ioan Hora.

Chindia nu a mai câştigat de cinci etape, în care are două egaluri şi trei eşecuri.

UTA e neînvinsă de trei etape, în care are o victorie şi două egaluri. Arădenii veneau după trei victorii consecutive în deplasare.

În tur, UTA s-a impus cu 1-0, aceasta fiind singura sa victorie obţinută acasă în acest sezon.

AFC Chindia Târgovişte - FC UTA Arad 1-1 (1-0), Centrul Naţional de Fotbal Buftea
Au marcat: Daniel Popa (31), respectiv Erico Da Silva (90+2).
Arbitru: Sorin Costreie (Buftea); arbitri asistenţi: Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Marius Cristian Marchidanu (Brăila); arbitru de rezervă: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi)
Observatori: Nicolae Marodin (Bucureşti) - CCA, Marian Ivan (Braşov) - LPF
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Simona Aruştei)

3 „Dacă voiai să câștigi nu era suficient doar să-ți petreci câteva ore cu un bărbat”

4 Expert despre porcăria comisă de E.ON: Este o înșelătorie, oamenii nu au ce să facă pentru că nu mai există concurență

5 VIDEO Priviți aceste imagini apocaliptice cu pădurea care oferea protecție militarilor ucraineni în fața dronelor rusești...