Fotbal - Liga I: FC Argeş - CS Gaz Metan Mediaş 1-2

FC Argeş a fost învinsă dramatic de Gaz Metan Mediaş, cu scorul de 2-1 (1-1), luni seara, la Piteşti, în penultimul meci din etapa a 18-a a Ligii I de fotbal.

Gazdele au deschis scorul prin autogolul lui Vlad Morar (8), care a deviat în propria poartă şutul lui Ionuţ Daniel Şerban, din lovitură liberă.

Gaz Metan a egalat în finalul primei reprize, prin Răzvan Trif (45+1), care a marcat în poarta fostului său coechipier de la Mediaş, Alexandru Greab.

Medieşenii au dat lovitura în ultimele momente ale partidei, prin tânărul Raul Şteau (90+4), care a înscris primul său gol în Liga I dintr-o pasă de excepţie în adâncime furnizată de Vlad Morar.

FC Argeş nu a primit penalty în min. 47, când Patricio Matricardi l-a faultat în careu pe Ionuţ Şerban.

FC Argeş venea după victorii cu Universitatea Craiova şi UTA.

Gaz Metan are două victorii (ambele în deplasare) şi două egaluri în ultimele cinci etape.

În tur, scorul a fost egal, 2-2.

FC Argeş - CS Gaz Metan Mediaş 1-2 (1-1), Stadion ''Nicolae Dobrin'' - Piteşti
Au marcat: Vlad Morar (8, autogol), respectiv Răzvan Trif (45+1), Raul Şteau (90+4).
Arbitru: Florin Andrei (Târgu Mureş); arbitri asistenţi: Vladimir Urzică (Piatra Neamţ), Imre-Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe); arbitru de rezervă: Ionuţ Coza (Cernica/Ilfov)
Observatori: Ioan Onicaş (Zalău) - CCA, Dan Potocianu (Reşiţa) - LPF
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Andreea Lăzăroiu)


populare
astăzi

1 Proastă creatură...

2 Printr-un mesaj dubios, rușii îi transmit din Luxemburg lui Mircea Geoană că nu l-au uitat

3 Răsturnare de situație? / „Iranul stă la pândă” / SUA pot confirma că au distrus mult mai puțin din arsenalul iranian de rachete decât spun public

4 Procurorii militari au ridicat documente și telefoane de la Departamentul pentru Situații de Urgență / Ar fi fost ridicat și telefonul lui Raed Arafat, …

5 „Estonia în 3 zile” / Rusia prezintă în detaliu la TV invadarea unui stat NATO