Fotbal - Liga I: FC Viitorul - Juventus București 3-0

FC Viitorul Constanța a învins ''lanterna roșie'' Juventus București cu scorul de 3-0 (1-0), joi, pe teren propriu, la Ovidiu, într-un meci din etapa a 11-a a Ligii I de fotbal.

Campioana s-a impus prin golurile marcate de Cristian Ganea (12), Eric De Oliveira Pereira (73) și Alexandru Mățan (78). De remarcat că Eric a pasat la primul gol, Ganea a pasat la două goluri, iar Mățan a marcat la doar un minut după ce a fost introdus pe gazon.

FC Viitorul a avut două bare în minutul 2, prin Aurelian Chițu și George Țucudean.

FC Viitorul are trei victorii în ultimele patru etape.

Nou-promovata Juventus este singura echipă fără victorie din Liga I după 11 etape.

FC Viitorul Constanța — SC Juventus București 3-0 (1-0), Academia Hagi — stadion Central — Ovidiu
Au marcat: Cristian Ganea (12), Eric De Oliveira Pereira (73), Alexandru Mățan (78).
Arbitru: Iulian Călin (Ștefănești/Argeș); arbitri asistenți: Mircea Mihail Grigoriu (București), Adrian Vornicu (Iași); arbitru de rezervă: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe)
Observatori: Constantin Ștefan (București) — CCA, Paul Cazan (București) — LPF

AGERPRES (AS-editor: Mihai Țenea, editor online: Anda Badea)