Fotbal - Liga I: FCSB - Gaz Metan Mediaş 1-0

Fotbal - Liga I: FCSB - Gaz Metan Mediaş 1-0

FCSB a învins-o dramatic pe Gaz Metan Mediaş, cu scorul de 1-0 (0-0), duminică seara, pe Arena Naţională din Bucureşti, într-o partidă din etapa a 26-a a Ligii I de fotbal.

Unicul gol al partidei a fost reuşit de Florin Tănase (90+2), cu capul, din centrarea lui Olimpiu Moruţan, după ce golgheterul la zi al campionatului (17 goluri) a fost scăpat din marcaj de Yuri Matias.

FCSB a dominat meciul, dar nu a reuşit să îşi creeze prea multe ocazii clare de gol, singurele şanse notabile fiind irosite de Darius Olaru (26) şi Octavian Popescu (53).

Gaz Metan, echipă antrenată de Mihai Teja, fost tehnician al formaţiei FCSB, a avut trei ocazii bune de gol, prin Adama Sarr (13, 15) şi Nasser Chamed (34).

Secundul echipei bucureştene, Mihai Pintilii, a primit cartonaşul roşu pentru proteste în finalul primei reprize (45+1).

După acest succes, FCSB a revenit pe primul loc în clasament.

FCSB are trei victorii consecutive în Liga I fără gol primit.

Gaz Metan a pierdut ultimele patru jocuri de campionat.

În tur, FCSB s-a impus cu scorul de 3-2.

FCSB - CS Gaz Metan Mediaş 1-0 (0-0), Arena Naţională - Bucureşti
A marcat: Florin Tănase (90+2).
Arbitru: Iulian Călin (Ştefăneşti/Argeş); arbitri asistenţi: Mircea Orbuleţ (Bucureşti), Mircea Mihail Grigoriu (Bucureşti); arbitru de rezervă: George Cătălin Găman (Craiova)
Observatori: Augustus Constantin (Râmnicu Vâlcea) - CCA, Ion Craiu (Bucureşti) - LPF
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Alexandru Cojocaru)

* Mai multe imagini pe AGERPRES FOTO


populare
astăzi

1 Încep dezvăluirile? / „Da, am deservit naiv sistemul, până m-am săturat de el. E putred de stricat, cangrenat de tot”

2 VIDEO Imagine de la protestul din Piața Victoriei...

3 ALERTĂ „Serviciile de informații rusești ar fi interferat în recentele alegeri din România / Există dovezi substanțiale că acest lucru s-a întâmplat înt…

4 Trădat și de ai lui? / Fotografie cu tâlc apărută într-o publicație de limbă germană din Sibiu cu una din proprietățile președintelui Iohannis

5 „Serviciile l-au aruncat peste bord pe Iohannis”