Fotbal - Liga I: FCSB - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2-1

FCSB a învins-o pe Sepsi OSK Sfântu Gheorghe cu scorul de 2-1 (0-1), duminică seara, pe Arena Naţională din Bucureşti, într-un meci din etapa a 15-a a Ligii I de fotbal.

Sepsi OSK a deschis scorul prin elveţianul Goran Karanovic (27), însă vicecampioana a întors scorul după pauză, în decurs de cinci minute, prin golurile marcate de Harlem Gnohere (56), din penalty, după un fault comis de Stefan Velev asupra lui Florin Tănase, şi de Florin Tănase (60).

Ambele formaţii au ratat ocazii mari de gol, FCSB având şi o bară, prin Florinel Coman (90+4).

Sepsi OSK a suferit prima sa înfrângere în deplasare în acest campionat.

FCSB e neînvinsă de opt etape, în care a obţinut şase victorii şi două egaluri.

Sepsi OSK nu a câştigat de cinci etape, în care a înregistrat trei egaluri şi două eşecuri.

În tur, scorul a fost egal, 0-0.

FCSB - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2-1 (0-1), Arena Naţională - Bucureşti
Au marcat: Harlem Gnohere (56 - penalty), Florin Tănase (60), respectiv Goran Karanovic (27).
Arbitru: Horaţiu Mircea Feşnic (Cluj-Napoca); arbitri asistenţi: Alexandru Cerei (Cluj-Napoca), Valentin Avram (Bucureşti); arbitru de rezervă: Cătălin Popa (Piteşti)
Observatori: Nicolae Marodin (Bucureşti) - CCA, Constantin Stătescu (Bucureşti) - LPF
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Alexandru Cojocaru)