Fotbal - Liga I: Gaz Metan Mediaş - CFR Cluj 0-0, în play-off

Gaz Metan Mediaş a terminat la egalitate cu CFR Cluj, 0-0, luni seara, pe teren propriu, într-o partidă din etapa a doua a fazei play-off a Ligii I de fotbal.

Ambele echipe au ratat ocazii bune de gol în acest meci.

De la Gaz Metan au fost aproape de gol Sergiu Buş (24), Marius Constantin (26), Dumitru Cardoso (48), dar toţi au fost imprecişi.

Campioana a ratat prin Damjan Djokovic (35), Paulo Vinicius (75) şi Lacina Traore (90+1).

CFR a încheiat meciul în zece oameni, după ce Ovidiu Hoban a primit al doilea cartonaş galben în min. 90+2.

Antrenorul echipei clujene, Dan Petrescu, a început meciul cu mijlocaşul Alin Fica (18 ani) titular, oferindu-i şansa debutului, dar l-a schimbat după doar 38 de secunde de la fluierul de start cu Adrian Păun.

În sezonul regulat, meciul de la Mediaş s-a încheiat cu acelaşi scor, 0-0, după ce campioana s-a impus cu 3-0 la Cluj-Napoca.

CS Gaz Metan Mediaş - FC CFR 1907 Cluj 0-0, Stadion Gaz Metan - Mediaş
Cartonaş roşu: Ovidiu Hoban (CFR, 90+2).
Arbitru: George Cătălin Găman (Craiova); arbitri asistenţi: Ciprian Florin Danşa (Satu Mare), George Florin Neacşu (Câmpulung Muscel); arbitru de rezervă: Horia Gabriel Mladinovici (Bucureşti)
Observatori: Vasile Bratu (Slobozia) - CCA, Marin Petrache (Săbăreni/Giurgiu) - LPF
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Alexandru Cojocaru)

Sursa foto: (c) Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA /facebook


populare
astăzi

1 „România a făcut pentru SUA mai mult decât orice alt stat NATO”. Planul ascuns al președintelui Trump și de ce îi lasă reci pe aliați

2 Foarte interesante amănunte... / A început și la noi?

3 Citiți asta, omul ăsta nu este oricine! / „Am început acest război din cauza presiunii Israelului” / Prima demisie din cauza războiului din Iran zguduie a…

4 Foarte interesant! / Rușii suflă și-n iaurt când vine vorba de România?

5 Așa o fi? / Dezvăluiri care dau de gândit despre lumea în care am ajuns să trăim...