Fotbal - Liga I: Gaz Metan Mediaş - FCSB 0-1, în play-off

FCSB a învins-o pe Gaz Metan Mediaş cu scorul de 1-0 (1-0), sâmbătă seara, în deplasare, într-o partidă din etapa a 9-a a fazei play-off a Ligii I de fotbal.

Unicul gol al partidei a fost înscris de Ionuţ Vînă (21), cu un şut de la circa 25 de metri.

Ambele formaţii şi-au creat ocazii mari de gol, gazdele prin Dumitru Cardoso (33, 42), Nasser Chamed (37), iar oaspeţii prin Adrian Petre (35), Vînă (56), Olimpiu Moruţan (65) şi Ionuţ Panţîru (78).

Gaz Metan rămâne fără victorie în play-off, având trei egaluri şi şase eşecuri, ultimele cinci consecutive.

FCSB venea după cinci etape fără victorie, două egaluri şi trei eşecuri.

În tur, scorul a fost egal, 2-2. În sezonul regulat, Gaz Metan a învins cu 4-0 la Mediaş, iar FCSB s-a impus cu 2-0 pe Arena Naţională.

CS Gaz Metan Mediaş - FCSB 0-1 (0-1), Stadion Gaz Metan - Mediaş
A marcat: Ionuţ Vînă (21).
Arbitru: Horaţiu Mircea Feşnic (Cluj-Napoca); arbitri asistenţi: Alexandru Cerei (Cluj-Napoca), Valentin Avram (Bucureşti); arbitru de rezervă: Mircea Ardelean (Arad)
Observator CCA: Sorin Boca (Iaşi)
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Andreea Preda)

Sursa foto: FCSB /Facebook


populare
astăzi

1 Ce se întâmplă în Rusia? / Anomaliile observate de un corespondent din presa occidentală

2 „Jocurile din jurul lui Bolojan scufundă România” / Traian Băsescu, atac dur la clasa politică

3 Degringoladă în PSD / „Nu mă văd într-un partid cu Sorin Grindeanu la conducere. Uită-te în sondaje: cel mai mare partid este AUR”

4 Experiență de coșmar pentru o familie într-un resort din Hurghada, Egipt: dezastrul găsit în hotelul pentru care a plătit 4.000 de euro

5 Eugen Tomac ar fi fost propus premier de Nicușor Dan în fața partidelor. Președintele are și o variantă alternativă