Fotbal - Liga I: Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FC Botoşani 0-1

FC Botoşani a învins-o în deplasare pe Sepsi OSK Sfântu Gheorghe cu scorul de 1-0 (0-0), duminică, într-un meci din etapa a 25-a a Ligii I de fotbal.

Unicul gol al partidei a fost înscris de atacantul croat Marko Dugandzic (59).

Sepsi OSK venea după cinci etape fără înfrângere, patru victorii şi un egal.

FC Botoşani e neînvinsă de şase etape, în care a înregistrat cinci victorii şi un egal.

În tur scorul a fost egal, 1-1.

În urma acestui succes, FC Botoşani şi-a asigurat prezenţa în play-off, o premieră.

ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FC Botoşani 0-1 (0-0), Stadion Municipal - Sfântu Gheorghe
A marcat: Marko Dugandzic (59).
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); arbitri asistenţi: Ciprian Florin Danşa (Satu Mare), Ovidiu Artene (Vaslui); arbitru de rezervă: Iulian Dima (Bucureşti)
Observatori: Liviu Ciubotariu (Galaţi) - CCA, Paul Cazan (Bucureşti) - LPF
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Alexandru Cojocaru)

Sursa foto: (c) Fotbal Club Botosani /facebook


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 N-a avut gusturi rele Bill Gates...