Fotbal: Atletico Madrid, victorie dificilă cu Granada, în La Liga

Liderul la zi din La Liga, Atletico Madrid, a câştigat cu emoţii sâmbătă, în deplasare, cu Granada, 2-1, în etapa a 23-a a campionatului, reuşind astfel să-şi consolideze poziţia fruntaşă în ierarhie.

Pe Estadio Nuevo Los Carmenes, madrilenii au deschis scorul în minutul 63 prin Marcos Llorente, însă gazdele au egalat după doar trei minute prin Yangel Herrera (66). Scorul final a fost stabilit de reuşita lui Angel Correa din minutul 74.

Atletico Madrid îşi consolidează fotoliul de lider, cu 54 puncte, în timp ce Granada este pe locul 8 cu 30 de puncte.

Aşa cum se ştie, vineri s-a disputat Celta Vigo - Elche (3-1), restul partidelor urmând să se joace sâmbătă seara şi duminică. AGERPRES

1 Retragerea lui Piedone a devenit o chestiune de zile...