Fotbal: Manchester United învinge cu 2-1 pe West Ham în Premier League; Cristiano Ronaldo a marcat

Manchester United a învins pe West Ham United, duminică seara, în deplasare cu 2-1, în etapa a 5-a din Premier League, echipa lui Solskjaer acumulând 13 puncte, ca şi Liverpool, dar fiind pe locul 2 ca urmare a golaverajului.

Pe Stadionul Olimpic din Londra, Said Benrahma a deschis scorul pentru gazde, însă Cristiano Ronaldo a egalat 5 minute mai târziu, pentru ca Jesse Lingard să stabilească scorul final în minutul 89.

West Ham United ocupă locul 8, cu 8 puncte.

Derby-ul Londrei, dintre Tottenham şi Chelsea, se va disputa duminică seara.