Fotbal: Rapid a inaugurat noul stadion Giuleşti cu o victorie, 1-0 cu Politehnica Timişoara

Echipa de fotbal Rapid Bucureşti a învins formaţia de ligă secundă Politehnica Timişoara cu scorul de 1-0 (0-0), sâmbătă seara, într-un meci amical care a inaugurat noul Stadion Rapid-Giuleşti.

Marocanul Younes Bnou Marzouk (83) a marcat primul gol pe noua arenă, o reuşită demnă de acest eveniment, cu un lob peste portar de la circa 20 de metri.

Rapid a ratat şi un penalty, în prima repriză (34), Cristian Săpunaru şutând pe lângă poartă. Lovitura de pedeapsă a fost acordată pentru un fault la Albert Stahl. Adrian Bălan a marcat în min. 36, dar golul său a fost anulat pentru ofsaid.

Dacă prima repriză a durat 42 de minute, partea secundă a avut 44 de minute, iar pauza a fost mult mai lungă din cauza spectacolului de majorete.

Rapid Bucureşti - Politehnica Timişoara 1-0 (0-0)