Fotbal: Şase jucători de la Dinamo Kiev, printre care şi Tudor Băluţă, testaţi pozitiv la COVID-19

Şase fotbalişti ai echipei ucrainene de fotbal Dinamo Kiev, printre care şi românul Tudor Băluţă, au fost testaţi pozitiv la COVID-19, a anunţat clubul, duminică, pe site-ul său oficial.

Gheorghi Ţitaişvili, Denis Garmaş, Mikkel Duelund, Aleksandr Karavaev, Tudor Băluţă şi Mikola Şaparenko sunt jucătorii depistaţi infectaţi la testele obligatorii cerute de UEFA înaintea meciului cu FC Barcelona, din Liga Campionilor.

De asemenea, antrenorul secund Emil Caras şi patru membri ai personalului echipei au şi ei teste pozitive.

Toţi cei infectaţi se află in izolare şi se simt bine, a precizat clubul.

Echipa antrenată de românul Mircea Lucescu va juca miercuri, de la ora 22:00, în deplasare, cu FC Barcelona, în Grupa G a Ligii Campionilor.
AGERPRES (AS-autor: Mihai Ţenea, editor: Vlad Constantinescu, editor online: Andreea Lăzăroiu)


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului